13.02.2015 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čeští zemědělci mají chuť nakupovat

Zemědělský dotační program od ČSOB Leasing určený k financování zemědělských strojů předčasně skončil. Připravený úvěrový rámec ve výši 300 milionů korun zájemci vyčerpali během pouhých 13 týdnů. Úspěch měl především u větších firemních zákazníků. Nejvyšší jednorázová investice byla 16 milionů korun. Žadatelé o dotaci hojně využívali také připravené akční sazby pojistného.

Speciální nabídka, kterou ČSOB Leasing koncem srpna spustil za podpory Evropské investiční banky, byla určena pro malé a střední firmy. Kromě zvýhodněné úrokové sazby 1,9 % zahrnovala také allrisk pojištění od 0,8 % z ceny financovaného předmětu. Zájemci, kteří nestačili využít této speciální nabídky, se mohou těšit na jaro, kdy ČSOB Lesing spustí zcela novou kampaň.

 

Ochota investovat

Podle údajů, které zveřejnil Evropský statistický úřad, by měl zisk českého zemědělství letos meziročně vzrůst o 22 % na rekordních 19,8 miliardy korun. O tom, že se zemědělcům v loňském roce dařilo, svědčí jejich ochota investovat do nového vybavení. Rozvoji jejich podnikání napomáhají i speciální programy určené pro financování zemědělských strojů. Podpora tuzemského zemědělství patří mezi naše priority. Speciální pogramy pro zemědělce spouštíme nejen kvůli podpoře produkce. Velice důležitým aspektem je pro nás i snižování negativních vlivů zastaralé zemědělské techniky na životní prostředí.

 

Výhody financování

Mezi výhody financování od ČSOB Leasing patří odborné poradenství při výběru vhodného způsobu financování a vysoká flexibilita zákaznických služeb v průběhu trvání smlouvy. ČSOB Leasing navíc umožňuje jednoduchý a rychlý přístup k informacím. Na portálu eLeasing zákazníci okamžitě zjistí, jaký je stav jejich plateb nebo v jaké fázi se nachází likvidace pojistné události.

 

Ing. Jan Kulhánek

ČSOB Leasing

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down