03.06.2021 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cestou necestou, polem nepolem

I tak by se dal popsat rozsah ploch, kde se stroje značky Berti cítí jako doma. Jeho mulčovače, příkopová ramena, polní drtiče, rotavátory a rotační brány mohou pracovat ve všech terénech. Potkáte je na rovinách, jakými jsou pole, louky, letištní plochy, nebo pracují ve svažitých terénech, upravují krajnice a příkopy podél cest. Zde se všude „Bertík“ pohybuje jako ryba ve vodě, což potvrzují i stovky spokojených zákazníků po celé ČR.

Největší oblibě se již mnoho let těší svahové mulčovače modelové řady TA. Jejich nespornou výhodou je možnost práce pod úrovní terénu v náklonu 65° a nad úrovní terénu v náklonu 90°, a tím jsou svou všestranností předurčené k širokému nasazení na bezesporu všech typech ploch. Jejich agregace je také rozmanitá od malotraktorů až po vysoce výkonné zemědělské traktory. Důležitým faktem je také to, že si dokážou poradit i s případným dřevitým materiálem o průměru 3–7 cm, a tím svou multifunkčnost ještě více umocňují.

Pak jsou tu mulčovače a polní drtiče rovinné určené k likvidaci travních, náletových a posklizňových porostů, jejichž pracovní záběry se pohybují v rozmezí 1–6 m, a tím je tedy pokryto kompletní portfolio malotraktory počínaje a výkonnými traktory konče. U rovinných mulčovačů je také možné využívat bočního posuvu, který umožňuje vychýlení stroje například do meziřadí nebo pod ohradníky.

Možností jsou však i mulčovače na stavební stroje, například smykem řízené nakladače nebo bagry, které plní roli nosiče mulčovače. Péči o travnaté porosty pak doplňují příkopová ramena určená pro zadní nebo čelní agregaci na malotraktory a traktory v pracovních dosazích 2–7 m s různými typy pracovních hlavic od mulčovací až po seřezávací na dřeviny.

V posledních letech se nabídka výrobce Berti rozšířila také o půdní rotavátory a rotační brány, a to opět v širokém spektru pracovních záběrů. U rotavátorů se jedná o pracovní záběry 90–250 cm a u rotačních bran o 110–500 cm.

Berti také pamatuje na těžko přístupná místa. Tam se bez problémů dostane vozidlo na dálkové ovládání nazvané E-Trail. Nízké těžiště a pásový podvozek umožňuje stroji práci na nerovném povrchu při zajištění maximální přilnavosti. Speciální úprava motoru umožňuje dokonalé promazávání a maximální využitelnost ve všech směrech a na svazích s náklonem až 55°. E-Trail je poháněn naftovým motorem s 40 k, díky čemuž je vhodný pro práci s většinou z Berti exkluzivních mulčovačů, stejně jako dalšího vybavení. Obsluha tohoto multifunkčního stroje pak stojí opodál a naviguje jej díky radiovému ovládacímu panelu s dosahem až 150 metrů.

Přesvědčte se o kvalitě výrobků Berti i vy a staňte se dalším spokojeným uživatelem.*

David Procházka

vedoucí divize komunální a silniční techniky

PEKASS a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down