Cestou necestou, polem nepolem

I tímto sloganem by se dal popsat rozsah působnosti, kde se stroje značky BERTI cítí jako doma. Jako výrobce mulčovačů, příkopových ramen, polních drtičů, rotavátorů a rotačních bran tak tomuto sloganu Berti dostává se vším všudy. Ať se jedná o rovinaté plochy, jakými jsou pole, louky, letištní plochy atd. Ať se jedná o svažité terény, krajnice, příkop… Ano, všude tam se tyto stroje pohybují jako ryba ve vodě a o tom všem vypovídá i již více než tisícovka spokojených zákazníků po celé ČR.

Zcela jistě se největší oblibě již mnoho let těší svahové mulčovače modelové řady TA. Jejich nespornou výhodou je možnost práce pod úrovní terénu v náklonu 65° a nad úrovní terénu v náklonu 90°, a tím jsou svou všestranností předurčené k širokému nasazení na bezesporu všech typech ploch. Jejich agregace je také rozmanitá od malotraktorů až po vysoce výkonné zemědělské traktory. Důležitým faktem je také to, že si dokážou poradit i s případným dřevitým materiálem o průměru 3 – 8 cm, a tím svou multifunkčnost ještě více umocňují. Důležitým faktorem je také jejich masivní stavba, čímž se zvyšuje jejich životnost. Pak jsou tu i mulčovače a polní drtiče rovinné určené k likvidaci travních, náletových i posklizňových porostů, jejichž pracovní záběry se pohybují v rozmezí 1 – 6 m, a tím je tedy pokryto kompletní portfolio opět od malotraktorů počínaje a výkonnými traktory konče. U rovinných mulčovačů je také možné využívat bočního posuvu, který umožňuje vychýlení stroje například do meziřadí nebo pod ohradníky. Možností je také využití stavebních strojů jako jsou například smykem řízené nakladače nebo bagry pro agregace mulčovačů. Péči o travnaté porosty pak doplňují příkopová ramena určená pro zadní nebo čelní agregaci na malotraktory a traktory v pracovních dosazích 2 – 7 m s různými typy pracovních hlavic od mulčovací až po seřezávací na dřeviny.

V posledních letech se portfolio výrobce Berti rozšířilo také o půdní rotavátory a rotační brány, a to opět v širokém spektru pracovních záběrů. U rotavátorů se jedná o pracovní záběry 90 – 250 cm a u rotačních bran o 110 – 500 cm. Přesvědčte se o kvalitě výrobků BERTI i Vy a staňte se dalším spokojeným uživatelem.

 

 

Jaroslav Mai

vedoucí divize komunální a silniční techniky

Pekass a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *