Chytré řešení pro řízení robotů při setí kukuřice

Koncern AGCO se svou značkou Fendt vyvíjejí malé robotické jednotky, které mohou být s pomocí chytrého řešení ve vztahu ke své poloze řízeny v průběhu setí. A to v projektu pod označením MARS. Díky aplikaci MARS může být výsev jak naplánován, tak i kdykoli kontrolován a řízen. Místo uložení každého zrna je přesně dokumentováno a uloženo do paměti. Následné kultivační práce je možné díky tomu provádět precizně a šetrně vůči vegetujícím rostlinám i půdě.

AGCO Fendt spolupracuje při vývoji autonomních robotů pro nasazení v zemědělství s vysokou školou ve městě Ulm. Ve výzkumném projektu MARS se řeší výsev kukuřice prostřednictvím polních robotů, řízený pomocí satelitů. Roboti budou transportováni do místa svého působení pomocí logistické jednotky. Odtud pak budou autonomně a s vysokou precizností provádět výsev. Umožní taktéž přizpůsobovat s lokální variabilitou výsevek i vzorec setí a budou provádět i přesnou dokumentaci každého zrna. Tento postup vytváří předpoklady pro udržitelné a šetrné nakládání s živinami a přípravky na ochranu rostlin a zároveň i pro zvýšení výnosu.

Roboti pracují na elektrický bateriový pohon a mají nízkou hmotnost. Autonomní pohon dovoluje provádět setí za podmínek, při nichž naráží klasické zemědělství na své meze možností (světlo, půdní podmínky).

Přístup k systému je možný přes inteligentní elektronická zařízení, takže odkudkoli. Aplikace MARS dovoluje uživateli také provádět komfortní plánování setí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *