30.06.2019 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cisterny vhodné pro přepravu vody i DAM

Společnost DSP Engeneering s. r. o. je rodinnou firmou, která je na trhu již 25 let. Tradičně se zúčastňuje všech významných zemědělských výstav včetně Našeho Pole v Nabočanech. Klíčovým portfoliem společnosti DSP Engeneering jsou cisterny německého výrobce firmy Zunhammer. Dále společnost nabízí míchadla, čerpadla i hadice na kejdu.

Letos byla na stánku prezentována cisterna na vodu i DAM o objemu 18500 l. Jde o nejprodávanější model v české republice. Společnost Zunhammer vyrábí i různé nástavby. Úzce spolupracuje například s firmou Holmer, produkující univerzální nosiče, na které vyrábí nástavby. Obě společnosti mají své výrobní podniky v Bavorsku nedaleko od sebe, a tak k jejich spolupráci přispívá i krátká vzdálenost. Zunhammer ale umí vyrobit nástavbu i na jiné nosiče či podvozky jako je například podvozek kamionu nebo nosič Xerion.

Nejprodávanější model
Model cisterny Zunhammer přítomný na poli v Nabočanech měl dvounápravový podvozek a nádrž o objemu 18500 l. Cisterna nese označení SKE 18500 PU a nabízí ve své řadě dvounápravových strojů nejobjemnější nádrž. Vybaven je i čerpadlem, které má za úkol jednak materiál nasát, jednak ho může zamíchat (například když se rozpouští močovina v podobě granulí ve vodě), případně pomáhá cisterně i s vyprazdňováním do postřikovače. V cisterně není ani podtlak, ani přetlak a nepodléhá tak žádným pravidelným kontrolám.
Nasávání probíhá pomocí nasávacího ramene, jež je možné otáčet na obě strany nebo dokonce teleskopicky vysunovat. Velkou výhodou je odpružení podvozku, kdy je odpruženo každé kolo zvlášť pneumaticky na měchách. Tento systém spolu s nuceným řízením zadní nápravy přináší výborné jízdní vlastnosti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down