Čistota a zemědělství

Všichni si uvědomujeme důležitost efektivního čištění jak zemědělské techniky, tak i čištění případně dezinfekce zemědělských chovů, kde hygiena má i přímí dopad na kvalitu a výtěžnost živočišné výroby. Proto se neobejdeme bez dobré a kvalitní čistící techniky. V tomto směru působí již deset let na českém trhu čistící technika dánské firmy ALTO/KEW, kterou zde v prodeji a servisu zastupuje firma KEWY se sídlem v Hustopečích.

Tlakové mycí stroje této značky si našly zákazníky v mnoha renomovaných zemědělských podnicích i u soukromě hospodařících rolníků a všude se staly nepostradatelným pomocníkem. Nejenže usnadňují každodenní boj s nečistotou, ale při vhodném čistícím cyklu znamenají také nemalou úsporu finančních prostředků. Nabídka tlakových mycích strojů je velmi široká a pro zákazníka je možno přesně podle jeho požadavků vybrat vhodný typ stroje, ať už se jedná o technologii stacionární nebo běžné mobilní čistící stroje.
Mobilní čistící stroje jsou používány pro čištění studenou, nebo horkou vodou případně párou. Lze je použít v dílenských prostorách na očistu před vlastním servisem popřípadě před uskladněním zemědělské techniky po sezóně. Zde se používají ponejvíce stroje s ohřevem které vyrábějí horkou vodu do 80°C, popř. páru do 150°C. Pokud nečistotu nezvládne voda, je možno použít daleko razantnější způsob odstranění nečistot případně rzi pomocí písku tzv. pískovaní.
V oblasti živočišné výroby jsou využívány jak studenovodní tak horkovodní stroje. Pracují v dojírnách, při očistě kotců, čištění zábran, drůbežáren, na porážkách dobytka. Lze je použít i pro aplikaci čistících nebo dezinfekčních prostředků, případně pro bílení stájí. S vhodným příslušenstvím lze čistit nejen podlahy, stropy, ale i odpadní kanály. Zvláštní kapitolu tlakových mycích strojů tvoří stacionární technologie. Tyto se dodávají přímo dle požadavků zákazníka. Mají tu výhodu, že s nimi může pracovat jeden až šest pracovníků najednou, což zejména ve velkochovech velmi urychlí čas při čištění.
Aby byla nabídka čistící techniky kompletní, nemůžeme zapomenout na vysávací stroje. Dokonalý vysavač na vysávání suchých i mokrých nečistot zvládne úklid skladových prostor, přípraven krmiva, nádvoří, vyčištění interiérů traktorů a jiné zemědělské techniky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *