19.09.2001 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Claas LEXION 460 - jubilejní sklízecí mlátička na českých polích

Jistě znáte typickou hráškově zelenou barvu, kterou září stroje pocházející z některé továrny firmy Claas. Za dobu, po kterou se k nám tyto stroje dováží, si vydobyly renomé kvality a spolehlivosti. Proto jsou na našich polích k vidění stále častěji. O tom, že četnost výskytu strojů Claas je značná, svědčí i nedávno uskutečněné slavnostní předání jubilejní sklízecí mlátičky do rukou českého podniku.

Dne 4.července se v sídle firmy Agrall, dovozce německého výrobce zemědělských strojů Claas, uskutečnilo slavnostní předání již pětisté sklízecí mlátičky, kterou pro české zemědělce vyrobila firma Claas. Slavnostní předání se uskutečnilo v sídle Agrallu v Banticích nedaleko Znojma. Jubilejní sklízecí mlátičku zakoupila pro Školní zemědělský podnik v Žabčicích brněnská Mendelova zemědělská a lesnická univerzita. Při této slavnostní příležitosti byla uspořádána tisková konference.
Něco málo o firmě Claas
Stroje firmy Claas se do České republiky dodávají od roku 1984, kdy do bývalé ČSSR byla dodána první samojízdná řezačka Jaguar. První sklízecí mlátička byla dodána v roce 1985, v červenci letošního roku činí počet dodaných strojů již 500. Firma Claas začala v českých zemích působit již od roku 1990 prostřednictvím importérů. "Naše firma je jako velká rodina", řekl pan Franz-Peter Messinger, prokurista firmy Claas KgaA mbH Harsewinkel. "Claas je organizován jako rodinné společenství s ohledem na všechny členy a to jak ve sféře výroby tak i ve vztahu k prodejcům a importérům. Uvnitř firmy Claas najdete úzkou solidaritu v obdobích úspěchu i neúspěchu. Rozhodně nejsme anonymní nadnárodní koncern, který akceptuje pouze úspěšné." Dále se s námi pan Messinger podělil o vizi příštího rozvoje firmy na evropském trhu zemědělské techniky. Cílem společnosti je získat na trhu zemědělských strojů v Evropě 40% podíl v prodeji sklízecích mlátiček (dosud v jednotlivých zemích v průměru 37-38%), v prodeji sklízecích řezaček 60% (nyní 50%) a prodat alespoň 1000 ks lisů a udržet si tak vedoucí postavení na trhu. Jak se zdá, vývoj počasí na jaře a slibné prognózy a již naměřené výnosy nahrávají snahám zemědělských podniků o obnovu strojového parku.
Co požaduje český trh?
Ing. Vladimír Bohatý, delegát firmy Claas pro ČR, nám sdělil, že prvotní snahou výrobce i importéra je nabídnout maximální technickou kvalitu výrobků i komfort služeb. Na otázku, jaké stroje požaduje trh u nás, odpověděl: "Naši zemědělci požadují stroje nejvyšších výkonových tříd. Většinou se jedná o techniku s maximálním vybavením na vysoké technické úrovni. Samozřejmostí je pro český trh například systém Agrocom - zejména pro podniky služeb, které jej využívají pro mapování výnosů, pro odhad vyhnojování pozemků a třeba i pro přeměřování ploch pozemků."
Ing. Pavel Přidal
spolupracovník redakce

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down