12.05.2021 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CLAAS začal spolupracovat s nizozemským start-upem AgXeed

Společnost Claas zahájila spolupráci se start-upem AgXeed BV a dokonce zakoupila jeho menšinový podíl. Cílem je spolupráce na vývoji a komercializaci autonomních zemědělských strojů. Nizozemská společnost AgXeed nabízí inteligentní, udržitelný a plně autonomní systém s rozšiřitelným hardwarem, virtuálními plánovacími nástroji a komplexními datovými modely. AgXeed vyvíjí také autonomní nosič nářadí AgBot. Autonomní polní robot s dieselelektrickým pohonem, kolovým nebo plně pásovým podvozkem, výkonem až 156 koní a tříbodovým závěsem má v budoucnu podporovat farmáře. Díky spolupráci bude mít CLAAS přístup k robotice. AgXeed zase bude moci těžit ze široké servisní sítě CLAAS, přenosu dat, rozhraní a řešení pohonů.

Vzhledem k rostoucí světové populaci musí zemědělství v příštích desetiletích pokračovat ve zvyšování své produktivity. Zároveň se stále snižuje počet zaměstnanců v zemědělství a v některých regionech je stále obtížnější najít kvalifikované zaměstnance. Výrobci zemědělské techniky budou v budoucnu čelit těmto výzvám pomocí různých řešení, včetně asistenčních systémů pro řidiče, systémů optimalizace strojů, navigačních systémů a autonomních zemědělských strojů v různých velikostech a výkonových třídách. Spolupráce a investice do společnosti AgXeed je proto pro firmu CLAAS logickým krokem směrem k technologiím zaměřeným na budoucnost.

AgBot spolu se softwarovým řešením by měl být k dispozici v roce 2022. V rámci vstupu na trh má být AgBot nabízen v různých velikostech a výkonnostních třídách. Další řešení jsou ve vývoji.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down