05.07.2024 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CNH slavnostně otevírá výrobní linku elektrických kompaktních kolových nakladačů v Lecce

Elektrický kompaktní kolový nakladač, který byl kompletně navržen a vyroben v závodě CNH v Apulii, bude prodáván pod značkami CASE a New Holland a distribuován po celém světě. Akce zdůrazňuje investice do pokročilé a udržitelné infrastruktury v závodě v Lecce, stejně jako ústřední roli závodu v celosvětovém měřítku.

V závodě CNH v italském Lecce byla dnes slavnostně otevřena výrobní linka na nový elektrický kompaktní kolový nakladač. Model, který byl koncipován a navržen ve výzkumném a vývojovém centru závodu v Apulii, se bude vyrábět v barvách CASE a New Holland s označením 12EV a W40X. Odtud se dostane na trhy po celém světě a uspokojí rostoucí poptávku po strojích s nulovými emisemi ve stavebnictví a v zemědělství.

Slavnostní akce s významnými osobnostmi

Slavnostní ceremoniál se konal za přítomnosti institucí z regionu Apulie, včetně radního pro hospodářský rozvoj Alessandra Delli Nociho a předsedkyně regionální rady Loredany Capone, společně se starostkou Lecce Adrianou Poli Bortone a vedením koncernu CNH.

Nový model doplňuje řadu kompaktních strojů společnosti CNHelektrickým pohonem, která již zahrnuje dvě elektrická minirypadla, vyráběná v Ceseně. CNH tak reaguje na rychle rostoucí poptávku po alternativních pohonech, která je poháněna potřebami metropolitních a městských oblastí, zejména v Evropě, a požadavky odvětví, jako je zemědělství a chov hospodářských zvířat, při hledání vysoce výkonných, ale tichých strojů s nulovými emisemi, které mohou bezpečně pracovat uvnitř budov a v blízkosti zvířat.

Závod v Lecce je stále důležitější pro CNH

Závod v Lecce, který nedávno oslavil 50 let své činnosti, je jedním z hlavních výrobních center CNH v Itálii a EMEA. Moderní závod zabírá 600 000 metrů čtverečních a zahrnuje také stavby se 7 výrobními linkami (kolové nakladače, kompaktní kolové nakladače, rýpadlo-nakladače, teleskopické nakladače a grejdry) pro 203 modelů a 4896 různých konfigurací. Objemy výroby exponenciálně rostou, pro představu uskutečnil se 88% nárůst mezi lety 2020 a 2022 a dalších 14 % v roce 2023, kdy byl zaznamenán nejvyšší počet vyrobených strojů od založení výrobního závodu.

Zlepšení v oblasti životního prostředí

Souběžně s investicemi do výrobních kapacit zavedla společnost CNH významná zlepšení v oblasti infrastruktury a životního prostředí. V roce 2022 umožnila investice ve výši přibližně 13 milionů euro (součást projektu Converto, spolufinancovaného regionem Apulie) instalaci nové moderní lakovny a nového plazmového řezacího stroje. První z nich výrazně zlepšil kvalitu produktu a snížil dopad na životní prostředí díky efektivnějšímu využívání vody. Nový řezací stroj zvýšil produktivitu, snížil množství odpadu a náklady na údržbu. Nedávné zavedení fotovoltaického systému, který pokrývá 40 % výrobní plochy, navíc potvrzuje závazek k udržitelnosti a energetické soběstačnosti výrobního závodu. Také v rámci projektu Converto investovala společnost CNH do výstavby nových místností pro testování elektrifikovaných vozidel a pro zkušební provoz v extrémních klimatických podmínkách (-50° až +50°).

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down