Co nabízí traktory pro náročné

Den Case IH na letišti v Kameni byl přehlídkou nejmodernější techniky této značky. Traktory Case IH všech výkonových tříd prezentovaly svou vysokou úroveň výbavy, díky níž mohou splnit i nejnáročnější nároky zákazníků. Mezi ně patří v poslední době stále častěji systémy precizního zemědělství AFS, jako jsou satelitní navigace v nejrůznějších podobách. Kromě toho obohacuje střední výkonovou třídu Case IH nová řada traktorů.

Kompletní satelitní navigační systém je například standardem u traktorů Magnum. Toto užitečné a vhodně integrované řešení dokáže snížit zátěž obsluhy stroje a zvýšit přesnost práce i plošnou výkonnost. Zároveň se snižuje míra opotřebení dílů v důsledku minimálního nebo vůbec žádného překrývání záběrů nářadí v souběžných jízdách. Je možné pracovat s vyšší pojezdovou rychlostí, a to i v mlze, oblacích prachu či za tmy.

Systémy precizního zemědělství AFS měly na polním dnu své vlastní stanoviště. Mezi jinými byl k vidění i monitor XCN 2050, který zaujal svým kompaktním a štíhlým designem podobným tabletu. Velký dotykový terminál má úhlopříčku 31 cm.

Podobně jako tablet disponuje XCN 2050 operačním systémem Android, ale i výkonnými procesory pro rychlé reakce a vysokou pracovní rychlost. Díky modulárnímu pojetí může být tento terminál využíván jak pro automatickou či manuální navigaci, tak i k asistovanému řízení; u těchto systémů přináší určitá zdokonalení. Řidičům, kteří byli zvyklí na světelnou lištu, ji umí tento terminál také zobrazit, stejně jako přinášet informace o počasí.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 9/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *