20.06.2022 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Co umí nové „smart“ rypadlo

Společnost Doosan uvedla na trh nový model DX225LC-7X – své první „chytré“ pásové rypadlo navržené tak, aby obsluze umožnilo pracovat rychleji a efektivněji. Pro dosažení tohoto cíle nabízí DX225LC-7X ve standardní výbavě řadu skvělých nových funkcí, včetně technologie plně elektrické hydrauliky (Full Electric Hydraulic, FEH).

Rypadla Doosan jsou známá tím, že standardně nabízejí více inovativních funkcí, než jiné stroje na trhu. Například u standardního modelu DX225LC-7 a i u ostatních modelů této řady poskytují nové funkce zásadní vylepšení v oblasti ovladatelnosti stroje, všestrannosti a pohodlí obsluhy. Stoje také vynikají zvýšením produktivity na pracovišti, svojí robustností a provozuschopností a v neposlední řadě jsou známé velmi dobrou návratností vstupní investice.

Nový chytrý model DX225LC-7X ale toto vše posouvá na novou úroveň. Kromě systému FEH mezi další funkce standardní výbavy modelu DX225LC-7X patří integrované 2D řízení stroje, poloautomatické 2D řízení stroje, přijímač laserového signálu, virtuální zeď E-Fence a systém vážení.

Novinkou je technologie plně elektrické hydrauliky (FEH). Ta je podobná systému D-Ecopower VBO, který je nyní součástí výbavy standardního modelu DX225LC-7 a všech pásových rypadel Doosan od modelu DX350LC-7 výše. FEH je v podstatě systémem VBO bez vedení pilotního tlaku. Joysticky a pedály jsou plně elektrické, ale pocitově jsou pro obsluhu stejné jako hydraulické joysticky.

V systému FEH je elektrický signál posílán do centrální řídicí jednotky a takto je přesnější a poskytuje rychlejší informace. Zpětný tlak a ztráty energie jsou proto eliminovány dodáním přesného množství potřebného oleje. Protože systém nevyužívá pilotní tlak, šetří se energie a výsledkem je úspora paliva.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down