Dálkově řízené sekačky Spider

Na veletrhu Eima vystavoval na stánku svého regionální zástupce český výrobce firma DVOŘÁK – svahové sekačky s. r. o. Stroje jsou známé pod značkou SPIDER a jsou určené pro profesionální údržbu svahů a těžko dostupných terénů. Sekačky jsou dálkově ovládány a lze je využít například v komunálním sféře pro údržbu zeleně, ale též například pro sečení pod panely solárních elektráren.

Výhodou dálkově řízených sekaček Spider je mimo jiné jejich produktivita, která je dána patentovaným systémem pojezdu a podvozku s koly. Výhodou řešení je fakt, že sekačka „kudy jede, tudy seče“. Navíc nabízí výbornou manévrovatelnost při zachování pohonu všech čtyř kol.

Benefitem je také nízká hmotnost stroje, a tím i menší spotřeba pohonných hmot a menší dopad na životní prostředí, včetně rizika poškození drnu.

Sekačky jsou velmi stabilní a zvládnou pohyb po svahu se sklonem až 60°. Všechny jsou vybaveny dálkovým ovládáním s dosahem až 100 m. Esem v rukávu je pak jejich univerzálnost. Díky chytré konstrukci žacího ústrojí zvládnou posekat jak krátkou trávu parkových ploch, tak hrubý náletový porost. Žací ústrojí je založeno na principu mulčování, díky čemuž není nutné posečenou trávu sbírat. Rozmělněná tráva se vrací k travnímu drnu a slouží jako hnojení.

K vidění byly tři sekačky. Mezi nimi například model ILD01, který je poháněný motorem Kawasaki o objemu 603 cm, žacím záběrem 80 cm a nastavitelnou výškou sečení v rozmezí 6–11 cm, nebo 3–8 cm.

Vystavený byl i inovovaný model Spider 2SGS EFI s produktivitou až 8500 m2/h. Novinkou je motor Kawasaki vybavený technologií elektronicky řízeného vstřikování paliva EFI. Díky nízké výšce, vysoké produktivitě a všestrannému systému pojezdu s dálkovým ovládání je tento model ideálním pomocníkem, mj. pro sečení pod solárními panely.

A v Bologni nechyběl ani nejmenší a nejnovější model SPIDER eCROSS LINER – první plně elektrický model v portfoliu sekaček Spider se záběrem sečení 61 cm, pohotovostní hmotností 182 kg a nastavitelnou výškou sečení 4–10 cm.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down