28.08.2022 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Další přírůstek do rodiny vysněných traktorů

Není žádným tajemstvím, že traktory Fendt nové generace jsou v Německu označovány za traktory snů. Pro zemědělce představují něco, co splňuje všechny jejich nemalé požadavky. A to nejen ohledně výkonu, ale také mnohostrannosti využití a hlavně i komfortu ovládání a pohodlí v kabině. Nově do této rodiny patří i nová řada traktorů vyšší střední výkonové kategorie Fendt Vario Gen 7.

Již na první pohled ozřejmí nový design traktorů, že kráčí ve stopách svých slavných sourozenců – řady 1000 Vario a 900 Vario Gen 6. A to nejenom svým vydařeným vzhledem, tedy zcela novou kapotou motoru (s možností kamery vpředu pod symbolem Fendt Dieselross). Rozdíl je ale ve výrobci pohonné jednotky, kterým není německý MAN, ale AGCO Power. Nicméně technické inovace, osvědčené u větších řad, byly převzaty i do řady 700 Vario Gen 7: inovativní uspořádání chladičů, koncept snížených otáček, úplně nově vyvinutá převodovka se systémem VarioDrive a další prvky. Nová řada traktorů také nahradí modelovou řadu 800 Vario.

Na listině požadavků při vývoji nové řady byla na čelních místech potřeba nízké měrné výkonové hmotnosti při širokém rozpětí výkonů, flexibilita využití a šetrný přístup k okolnímu prostředí. Cíle se podařilo naplnit. S měrnou výkonovou hmotností 30,5 kg na jednu koňskou sílu a svými celkově kompaktními rozměry je nový nejvýkonnější model Fendt 728 Vario obratný a zároveň i šetrný k půdě. V závislosti na prováděné práci může být dotížen přídavným závažím vpředu, do zadních kol či vzadu. Zcela bez závaží činí pohotovostní hmotnost 8 800 kg, ale při celkové dovolené hmotnosti 15 000 kg dosahuje užitečná hmotnost celých 6 200 kg.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down