26.03.2021 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Další secí stroj byl nezbytný

Soukromý zemědělec Petr Urban z Dřevce v okrese Plzeň sever hospodaří se svou rodinou na 100 ha zemědělské půdy a všechny porosty tržních plodin zakládá starší secí kombinací. Poté, co syn Petr s manželkou Petrou začali v zemědělské prvovýrobě poskytovat služby, bylo zřejmé, že s tímto jedním strojem už nevystačí. „Další secí kombinaci jsme potřebovali víc než kdy před tím,“ řekl týdeníku Zemědělec farmář.

Rozhodnutí pořídit si novou secí kombinaci přišlo už před více než rokem a uzrálo na farmě vloni. „Naše představy, z nichž jsme nehodlali ustoupit, byly vcelku jasné,“ vysvětluje Petr Urban. „S ohledem na služby jsme požadovali univerzální secí stroj s diskovou přípravou půdy a s možností přihnojování, s nímž bychom zaseli všechny druhy plodin, od tržních až po meziplodiny či trvalé travní porosty, a to do všech podmínek, tedy jak po orbě, tak do připravené půdy, případně i do podmítky či strniště. A aby ho i v místy kopcovitých podmínkách zvládl náš nejsilnější traktor o výkonu 200 koní. Tyto požadavky jednoznačně splňoval secí stroj Bednar Omega OO 4000 FL, který jsme v plné výbavě převzali na středisku STROM západ ve Lnářích. Přibližně 14 dnů poté jsme si k němu pořídili také nový traktor John Deere 7290R. I když by práci na rovinách zvládl i náš starší John Deere, přece jen jsou tady místy svahy a výkonová rezerva je třeba. Obzvlášť když secí kombinace potřebuje pro svou práci určitou rychlost.“*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 13.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2025 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down
Přehled ochrany osobních údajů

Tento web používá soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout tu nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání vás, když se vrátíte na naši webovou stránku, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webu jsou pro vás nejzajímavější a nejužitečnější.