10.12.2021 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Další využití pro talířové brány

Firma LEMKEN nalezla nové využití pro své krátké talířové brány Heliodor. Od března 2022 jsou k dostání doplněné o přípravu k instalaci exaktního rozdělovače kejdy DosiMat firmy Vogelsang. Výkonná kombinace dvou osvědčených strojů umožňuje přesnou aplikaci kejdy či digestátu.

LEMKEN Heliodor má pro takové využití vhodné předpoklady. Má malou energetickou náročnost, kompaktní rozměry, takže od tažného prostředku požaduje jen malou zvedací sílu  a malé zvýšení tahových nároků. Rozdělovač kejdy DosiMat firmy Vogelsang se zase vyznačuje přesností rozdělování tekutého hnojiva v příčném i v podélném směru, kterou zaručuje při velmi malých, ale i velkých objemech hnojiva.

Kombinace obou strojů funguje jednoduše: do zařízení DosiMat proudí kejda horem a je prostřednictvím rotoru s noži homogenizována. Následně je tlačena do jednotlivých vývodů. Cizí předměty a příměsi jsou spolehlivě rozřezány – tak je umožněno dodržování požadované přesnosti v rozdělení hnojiva a pomáhá zamezovat ucpávání vedení.

Hadice pak vedou kejdu do oblasti za první řadou talířů Heliodoru, kde se dostává do půdy. Bez časových prodlev je hnojivo překryto půdou od druhé řady talířů a následně své vykoná i opěrný válec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down