15.09.2023 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Den Zemědělce 2023: Jako vždy úspěšný

Ve dnech 13. a 14. 9. 2023 proběhl na pozemcích VOD Kámen další ročník tradiční polní výstavy Den Zemědělce. Kromě tradičních výstavních expozic, které byly plné moderní techniky včetně řady novinek, nechybělo ani aktivní předvádění. Diváky nejvíce zaujaly sklízecí mlátičky, jichž se představilo devět a které provedly i souběžnou jízdu. Ta byla oficiálně zapsána do České knihy rekordů a divácky to byl velmi pěkný zážitek.  

Devět sklízecích mlátiček na jednom poli
Devatero mlátiček šesti značek na jednom poli

Krom sklízecích mlátiček se předvedly i další skupiny strojů. V prvním dni to byly například nakladače a teleskopické manipulátory, stroje pro pásové zpracování půdy, lesní a komunální technika. V druhém dni Dne Zemědělce byly hlavním tahákem žací stroje jejichž předvádění bylo doplněno zajímavým komentářem Jiřího Pospíšila z Mendelovy univerzity. Dále se představily postřikovače a kejdovače.

Odborný program byl doplněn ukázkami historické techniky včetně takových unikátů jako je motorový pluh Excelsior, nebo slavný prototyp sklízecí mlátičky SM 500. Na akci zavítalo asi 12 000 návštěvníků, mezi nimiž nechyběl ani ministr zemědělství Marek Výborný.*    

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down