13.07.2022 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Deset hodin denně pracovat celý rok

Autonomní krmný míchací vůz Aura firmy Kuhn disponuje stejným automotivním ovládáním pojezdu, jako velké samojízdné míchací krmné vozy firmy Kuhn. U nich si řidič zvolí požadovanou rychlost a podle potřeby je výkon motoru řízen automaticky. Rovněž i v silážním žlabu si Aura uměla samočinně přidat plyn a zrychlit jízdu, pokud byla stěna kukuřice od místa vjezdu daleko.

Jedná se o velmi kompaktní stroj, který projede každou budovou. Bez kabiny má navíc velice příznivou celkovou výšku. Míchací vana má objem tři krychlové metry, s níž je vůz Kuhn Aura vhodný ke krmení stáda do 280 kusů skotu. To, kolik kusů skotu denně dokáže Aura nakrmit, záleží na třech hlavních faktorech: počtu komponent krmné dávky, jak často je třeba krmit a na jaké vzdálenosti je třeba jezdit. Na farmě v západní Francii začíná Aura pracovat v pět hodin ráno a končí v deset večer. Z této směny pracuje deset hodin. Ukázalo se, že za dobu deseti hodin práce je denním limitem pro vůz Kuhn Aura nakrmení 250 krav. Přitom každý pátý den se na Auře provádí údržba.

Míchací šnek má variabilní otáčky, ty je možné zrychlit či zpomalit. Při svém pojezdu po farmě využívá Aura GPS senzory ve spolupráci se senzory pohybu. Bezpečnost je zajištěna na několika úrovních – například nárazu do překážky zabraňuje lidar. Také při vybírání krmiva na silážním žlabu je Aura hodně pozorná – pokud by se objevil člověk nahoře na vrstvě kukuřice, Aura ihned přestane pracovat a SMS zprávou o tom informuje svého majitele.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down