
Traktory Deutz-Fahr dováží do ČR společnost Garnea. Ta si na předváděcí dráhu v Kameni na Dni Zemědělce zvolila model 6.140.4 s převodovkou RVshift, který je součástí řady Agrotron 6.4 vybavené čtyřválcovými motory FARMotion 45 a využívajícími například VGT turbodmychadlo, nebo elektronicky řízený ventilátor. Model 6.140.4 dosahuje maximálního výkonu 147 k a jmenovitého výkonu 139 k, přičemž platnou emisní normu Stage V plní díky pokročilému systému úpravy výfukových plynů, který zahrnuje bezúdržbový katalyzátor DOC, pasivní filtr pevných částic a katalyzátor SCR. Provozní interval pro výměnu oleje je prodloužen až na 600 hodin.
Převodovka RVshift je navržena pro maximální jednoduchost ovládání a nabízí 20 rychlostních stupňů vpřed a 16 vzad (bez plazivých rychlostí). Všechny stupně lze volit bez použití spojkového pedálu a bez přerušení toku točivého momentu, protože v principu je RVshift plynulou převodovkou. Ovládání probíhá pomocí joysticku na multifunkční loketní opěrce, který umožňuje snadné řazení. Pro plynulé manévrování nabízí RVshift pokročilou verzi funkce Stop&Go, spolu s funkcí Stop&Hold, která udržuje traktor zastavený ve svahu bez použití brzdového pedálu, dokud řidič nesešlápne pedál plynový.
Model 6140.4 RVshift je dodáván s kabinami MaxiVision nebo MaxiVision+. V kabinách je volitelný 8palcový iMonitor pro ovládání traktoru a systém ISOBUS. Dostupné jsou další volitelné prvky, jako je satelitní navigace. Díky kompaktním rozměrům, příznivému poměru výkonu k hmotnosti a dosahované obratnosti je model 6140.4 RVshift ideální pro širokou škálu prací, včetně těch, které vyžadují čelní nakladač.*
