02.05.2000 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Disková žací lišta JF s vybavením pro tvorbu širokých řádků

Firma JF v Sonderborgu se specializuje na výrobu žacích strojů pro sklizeň a zpracování pícnin. Nejvýznamnější skupinou výrobků jsou žací stroje. Na veletrhu Agromek 2000 firma představila nový větší model žací lišty pod označením GMS 3600 FLEX s vybavením pro úpravu trávy tak, aby rychleji usychala. Toto zařízení se jmenuje Top Dry a po úpravě trávy ji rozprostře do širokého pokosu.

Firma JF již mnoho let vyvíjí způsob rychlejšího sušení trávy a zjistilo se, že šířka pokosu je přitom velmi důležitým faktorem. Použitím kondicionéru, který uloží materiál do velmi širokého pokosu, můžeme usušit vlhkou trávu s 15% sušiny na 30% sušinu během jednoho dne bez použití rotačního obraceče. Je-li stejná tráva uložena do tradičně úzkého řádku, potřebuje přibližně 3 dny, než je dosaženo 30% sušiny a přitom existuje riziko vymývání důležitých živin deštěm.
Hranice 30% sušiny je magickým limitem. Když je dosaženo této hodnoty, nehrozí v průběhu silážování žádné další odtékání šťáv. Odtok šťáv způsobuje snížení obsahu hodnotných živin a je nebezpečím pro životní prostředí. Je ho proto nutné omezit. Je snadné předem se přesvědčit o tom, zda silážování bude probíhat dobře. Vezmete-li hrst trávy a budete ji kroutit jako ručník při ždímání bez toho, aniž by se objevily kapky vody, je to správný okamžik pro začátek silážování trávy.
Nový žací stroj GMS 3600 FLEX s vybavením Top Dry je určen velkým zemědělským podnikům a podnikům služeb. Pracovní záběr stroje je 3,6 m při výkonnosti asi 4 ha za hodinu. Žací stroj je vybaven mnoha novými komfortními doplňky a také patentovaným protinárazovým systémem s názvem Top Safe, který chrání stroj například proti nárazům na velké kameny v průběhu práce.
Novinka JF Top Dry byla oficiální novinkou veletrhu Agromek ohodnocenou 3 hvězdičkami, což znamená, že zařízení nebylo ještě nikdy v Evropě vystavováno. Zařízení bylo vystavováno na veletrhu Agromek ve stánku firmy JF.
Připravil Ing. Pavel Přidal
podle firemních materiálů

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down