15.11.2023 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dlouho očekávaná premiéra

Na výstavě Agritechnica na stánku společnosti Massey Ferguson stál až do pondělního rána zahalený traktor. A nebyl to nikdo jiný než dlouho očekávaný nejvyšší model nové řady MF 9S – nová vlajková loď značky Massey Ferguson. Uvedená nová řada zahrnuje celkem šest modelů s výkonem od 285 k do 425 koní. Všechny jsou vybaveny inovativní konstrukcí Protec-U a svým majitelům nabízí více výkonu, vylepšený komfort, snadné ovládání i nové prvky automatizace.

Nové stroje MF 9S jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální všestrannost, všechny jsou standardně vybaveny již vyzkoušenou, ale přeci jen lehce poupravenou převodovkou Dyna-VT a přicházejí s řadou nových funkcí pro zvýšení produktivity a výkonu.

Úvodní slovo

"MF 9S je novou vlajkovou lodí "éry nových traktorů" společnosti Massey Ferguson," říká Thierry Lhotte, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ.

"Naše cesta začala v červenci 2020 uvedením modelu MF 8S na trh. Tento revoluční traktor je výsledkem sedmiletého intenzivního výzkumu zákazníků po celém světě, který inspiroval vývoj řad MF 5S, MF 6S a MF 7S – navržených pro zemědělce a zemědělci," vysvětluje.

Vlajková řada traktorů, která jako první nese nové logo MF, navazuje na úspěch svého vysoce ceněného předchůdce,“ říká Jérôme Aubrion, marketingový ředitel Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ. "Kromě toho, že i nadále poskytuje vynikající výkon a spolehlivost, přináší MF 9S i vylepšený uživatelský komfort s inovativními technologiemi. Výsledkem je skutečně všestranný traktor,"

"Všechny modely nové řady jsou vybaveny podle specifikace Exclusive společnosti Massey Ferguson, která poskytuje maximální komfort, produktivitu a konektivitu díky standardním funkcím MF Guide a MF Connect. S uvedením modelu MF 9S přicházejí další nové možnosti, včetně MF AutoTurn, AutoHeadland, TIM - Tractor Implement Management a centrální systém huštění pneumatik (CTIS)," uzavírá Jérôme Aubrion

Výhody modelu MF 9S

 • Široký výběr výkonných velkých rámových traktorů se šesti novými modely s maximálními výkony od 285 k do 425 k.
 • Unikátní konstrukce MF Protect-U zabraňuje vibracím a zároveň zlepšuje viditelnost a snižuje hladinu hluku v kabině na pouhých 69 dBa
 • Nejlepší výhled ve své třídě z nové, prostorné kabiny o objemu 3,4 m³ s prosklenou plochou 6,6 m², kterou udržuje čistou díky novému stěrači pokrývajícímu 72 % plochy
 • Vyšší komfort a nižší únava obsluhy díky nové úrovni automatizace včetně MF AutoTurn, AutoHeadland a TIM ISOBUS Tractor Implement Management.
 • Možnost snížení zhutnění a spotřeby paliva díky nové volbě centrálního systému huštění pneumatik u všech modelů a širokému výběru kol a pneumatik o průměru až 2,18 m (VF 750/70R44).
 • Vyšší výkon a nižší provozní náklady díky úspornému 8,4litrovému šestiválcovému motoru AGCO Power s jedním turbodmychadlem a přímou regulací emisí Stage V bez nutnosti použití EGR ventilu.
 • Vyšší účinnost díky snadno použitelné a osvědčené převodovce Dyna-VT s plynule měnitelným převodem, která je součástí standardní výbavy
 • Moderní, složité nářadí je snadno ovladatelné výkonnou, účinnou hydraulikou s vysokým průtokem a snímáním zátěže, která nabízí až 400 l/min při 1 850 ot/min.
 • Větší stabilita a trakce díky rozvoru 3,1 m, který zachovává všestrannost s poloměrem otáčení 5,75 m pro vynikající manévrovatelnost
 • Maximální provozní flexibilita díky nízké hmotnosti 10 900 kg pro bezkonkurenční poměr výkonu a hmotnosti, který lze zvýšit až na 18 500 kg pro maximální trakci.
 • Vyšší bezpečnost a větší užitečné zatížení díky vynikající celkové hmotnosti (GVH) až 16 t při rychlosti 50 km/h a celkové kombinované hmotnosti (GCW) až 50 t (v závislosti na trhu).
 • MF By You, nová služba montáže z výroby, která umožňuje majitelům specifikovat doplňky, které pomáhají zvýšit produktivitu, komfort, výkon a všestrannost.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down