Dny otevřených dveří byly oslavou

Příjemným způsobem oslavila společnost Agroservis Sedláček, s. r.o., která se zabývá prodejem zemědělské techniky, patnácté výročí existence firmy. Pro své zákazníky uspořádala v Olešnici na Moravě první Dny otevřených dveří, jež byly spojeny s prohlídkou firemního zázemí a prodávané techniky. Účast byla hojná, během dvou dní navštívilo akci přibližně devět set osob.

Za patnáct let působení na našem trhu firma ještě podobnou akci nezorganizovala. „Den otevřených dveří pro veřejnost jsme uspořádali poprvé. Vzhledem k tomu, že letos neproběhla výstava Techagro, rozhodli jsme se setkat s našimi stávajícími i budoucími zákazníky přímo u nás v Olešnici, kde jsme jim představili sídlo naší firmy. Dosud jsme žádné podobné akce nepořádali a byli jsme velmi příjemně překvapeni velkým zájmem zemědělské veřejnosti. V loňském roce jsme dokončili přestavbu bývalého mechanizačního střediska družstva na moderní a účelově uspořádané středisko prodeje zemědělských strojů. Obchodní a servisní zázemí i sklady strojů a náhradních dílů již směle snesou porovnání s evropskými standardy“, informoval Ing. Jiří Sedláček, spolumajitel společnosti. Doplnil, že akce byla také oslavou patnáctého výročí založení společnosti.

Prodej nové i použité techniky
Společnost Agroservis Sedláček, s. r. o., byla založena v roce 1995, ale na českém trhu se tento prodejce zemědělské techniky pohybuje už od roku 1992. Jde o rodinnou firmu, jejímiž majiteli jsou Jiří Sedláček a jeho dva synové Milan a Jiří. Zpočátku se firma zabývala pouze prodejem nových strojů. V roce 1998 však zareagovala na obtížnou situaci českého zemědělství a sortiment strojů byl rozšířen o prodej použité zemědělské techniky.
Nyní se firma zaměřuje na prodej a servis zemědělské techniky s úzkou specializací na použité a předváděcí sklízecí mlátičky a řezačky Claas. Použité stroje pochází od jednoho z největších prodejců této techniky na německém trhu. Po uplynutí doby, která odpovídá obnově strojového parku v Německu, jsou tyto stroje vykoupeny protihodnotou při prodeji strojů nových. O transport do servisního střediska v Olešnici se starají specializovaní dopravci. Provádí se tam kompletní repas stroje za přítomnosti nové osádky, pro kterou je spoluúčast při opravě velmi dobrou průpravou a zkušeností pro další práci se strojem. Na opravené stroje je poskytnuta záruka. Samozřejmostí jsou také technické průkazy, záruční a pozáruční servis a bezplatné posezónní prohlídky.

Mlátičky Claas ovládly expozici
Hlavním prodejním sortimentem firmy v oblasti použité techniky jsou sklízecí mlátičky Claas. To bylo patrné také na Dni otevřených dveří, kde tyto stroje zabíraly podstatnou část expozice. Návštěvníci tu mohli převážně vidět modely řady Lexion. Podle Ing. Jiřího Sedláčka se sklízecí mlátičky podílí na obratu společnosti ze 60 procent. V pořadí druhými nejlépe prodávanými stroji jsou řezačky Claas. Prodejní sortiment firmy doplňují také traktory, stroje na zpracování půdy a setí, technika do pícninářství a stroje pro ochranu a výživu rostlin.
Návštěvníci Dnů otevřených dveří si v Olešnici mohli prohlédnout například traktory Claas Ares 697 v kombinaci s velkoobjemovým návěsem a Ares 577 v agregací s žacími lištami Disco 3050 C a Claas Disco 3100 F Profil. V expozici nechyběly také obraceče píce Claas Volto a shrnovače Claas Liner. K vidění byly i svinovací lisy na kulaté balíky Claas Rolland, a to jak nové, tak i použité. Pozornost veřejnosti poutaly i speciální adaptéry pro sklízecí mlátičky – slunečnicový adaptér Sunmaster a kukuřičný adaptér Geringhoff. Tyto adaptéry jsou agregovatelné se všemi typy mlátiček.
Zastoupení měl v Olešnici i výrobce Lemken, s kterým Agroservis spolupracuje od roku 2004. Sortiment této firmy představovaly nejprodávanější stroje Solitair a Rubin. Solitair je univerzální secí stroj s velkou plošnou přesností a přesnou hloubkovou regulací uložení osiva. Rubin je diskový podmítač určený jak pro klasickou podmítku, tak i pro předseťovou přípravu.

Rychlý a spolehlivý servis
Záruka kvalitního servisu je dnes pro zákazníky důležitým kritériem ovlivňujícím výběr dodavatele zemědělské techniky. Na rychlý a spolehlivý servis dbá i společnost Agroservis Sedláček, která disponuje dostatečným počtem zkušených pracovníků i dobře vybavených servisních vozidel.
Samostatnou divizí Agroservisu je sklad náhradních dílů, kterému se podle Ing. Sedláčka daří pokrýt 90 procent potřeb náhradních dílů vlastními zdroji. V případě, že potřebný díl na skladě není, je zajištěn na základě objednávky do druhého dne. V rámci služeb svým zákazníkům Agroservis nabízí také bezplatné posezónní prohlídky strojů. „Naši servisní pracovníci provádí přímo u zákazníka a v součinnosti s obsluhou stroje diagnostiku technického stavu. Touto prohlídkou je provozovatel stroje přesně informován o aktuálním technickém stavu a o potřebě náhradních dílů pro přípravu stroje na další sezónu,“ informoval Ing. Sedláček.
Další službou zákazníkům je zajištění potřebného financování pro pořízení stroje. Ekonomické oddělení zajišťuje dodavatelské úvěry a leasing uzavíraný na tři až osm let. „Financování je připraveno tak, aby co nejlépe odpovídalo potřebám a možnostem našeho zemědělství. Samozřejmostí je výkup stávající zemědělské techniky s garancí pevné ceny. Tato cena je započítána s první splátkou při financování zakoupeného stroje ???,“ dodal Ing. Sedláček.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *