Do jedné expozice by se nevešla

Pod červeným logem PEKASS najdete dovětek zemědělská, komunální a silniční technika. Společnost PEKASS a. s. Praha, která v letošním roce slaví 25 let od svého vzniku, dodává stroje do těchto tří oblastí a zároveň zajišťuje prodej náhradních dílů, servis, asistenční služby a agrobazar s použitou technikou. Na českém trhu zastupuje mnoho značek, mezi kterými jsou např. traktory, nakladače a manipulátory JCB, stroje na zpracování půdy Horsch, dopravní technika Krampe, rozmetadla Tebbe, cisterny Briri, postřikovače Horsch Leeb a Hardi, pluhy Överum, sedačky Grammer a řada dalších vyspělých strojů.

S trochou nadsázky se dá říci, že s technikou tolika značek by se společnost PEKASS do jedné expozice na veletrhu Techagro už nevešla, a tak se s ní návštěvníci brněnského výstaviště setkali hned na třech místech.

V malém pavilonu Y a na jeho přilehlé volné ploše se nacházela společná expozice JCB, PEKASS a LUKROM. Připomeňme si, že obě české společnosti jsou od roku 2014 výhradními dovozci zemědělských strojů JCB do České republiky. Největší novinky nalezli návštěvníci veletrhu Techagro v útrobách pavilonu, ať již nové traktory Fastrac řady 4000 nebo převratný teleskopický nakladač JCB AgriPro. Právě nový teleskopický nakladač JCB AgriPro si v Brně odbyl světovou premiéru. „Tento stroj je vybaven unikátní DualTechVT převodovkou, která kombinuje hydrostatický pohon a hydrodynamickou převodovku Powershift,“ vysvětluje týdeníku Zemědělec Ing. Vojtěch Pivnička, obchodní ředitel společnosti PEKASS. „Nová převodovka spojila to nejlepší z obou typů, tedy citlivé a přesné ovládání při nízkých rychlostech a skvělou akcelerací a stabilní výkon při vysokých rychlostech. U nového teleskopického nakladače ocení zemědělci ohromnou mobilitu, neuvěřitelnou trakci, vysoký výkon, velkou produktivitu a špičkové jízdní vlastnosti.“

Celou reportáž z brněnského výstaviště naleznete v Zemědělci č. 25.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *