Do Kamenné putuje špičkový traktor

Začátkem května jsme na našem středisku Habry předali traktor John Deere 6115R, který zakoupil Oldřich Chromý z obce Kamenná na vysočině. Spolu s bratrem Radkem mají ve svém strojovém parku již několik traktorů John Deere, se kterými hospodaří na 150 hektarech půdy. Nový traktor zastane především práci s rotačním žacím strojem, postřikovačem a rozmetadlem na průmyslová hnojiva.

Strojový park se rozrostl o dalšího jelena

 

Oldřich Chromý spolu s bratrem Radkem hospodaří v okolí obce Kamenná v okrese Jihlava zhruba na 150 hektarech půdy, zabývají se i živočišnou výrobou, která zahrnuje chov osmdesáti kusů masného skotu.

V rámci technického vybavení mají již několik traktorů John Deere, z nichž nejnovější je 6210R s převodovkou Direct­Drive z října roku 2013. Nyní do strojového parku přibyl další jelen, a to model 6115R se špičkovou výbavou, který do Kamenné prodal náš obchodní zástupce Ing. Tomáš Marek.

Traktor si vyzvedli oba bratři a vše podstatné o údržbě, ovládání a provozu jim vysvětlil a ukázal náš produktový specialista Václav Cihlář.

Špičková výbava

Traktor John Deere 6115R je opravdu špičkově vybaven. Motor je čtyřválec o objemu 4,5 litru, se čtyřmi ventily na válec, turbodmychadlem VGT a vstřikováním common rail.

Převodovka je bezstupňová plynulá AutoPower s elektricky ovládaným reverzorem. Přední náprava je odpružená TLS se samosvorným uzávěrem diferenciálu, zadní náprava má elektrohydraulicky ovládaný uzávěr diferenciálu. Zadní vývodový hřídel je třírychlostní – 1000/540/
/540E ot/min, traktor má čelní hydrauliky s čelním vývodovým hřídelem 1000 ot/min.

Kabina je aktivně hydropneumaticky odpružená s odpruženou nízkofrekvenční sedačkou, automatickou klimatizací, chladničkou s dotykovým displejem GS3 7″.

Špičkové je i osvětlení – základní pracovní světla (dvě v masce, ve střeše čtyři vpředu a čtyři vzadu, dva majáky) jsou doplněná o pracovní světla na blatníku a dopravní světla vpředu uprostřed. Traktor bude především v agregaci s rotačním žacím strojem, postřikovačem a rozmetadlem na prášková hnojiva.

Bc. Iva Havlová

STROM PRAHA a. s.

Foto:

Další traktor do Kamenné ze stáje John Deere – špičkově vybavený model 6115R

Radek a Oldřich Chromý si pořídili do své stáje dalšího jelena

Čelní hydraulika s čelním vývodovým hřídelem nabídne ještě lepší využití traktoru

Traktory John Deere vynikají ergonomií vnitřního prostoru. Konzole s displejem poskytne obsluze snadné ovládání všech funkcí a převodovky

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *