Do Kroměříže přišli s jasným cílem

Společnost Lukrom působí v oblasti celé Moravy. Známa je jako odběratel komodit a dodavatel krmných směsí, ale také dalších vstupů do zemědělství. Významný podíl tvoří prodej a servis zemědělské techniky v dceřinné společnosti Lukrom Zlín, a. s. Právě na techniku byl zaměřen již třetí ročník dnů otevřených dveří společnosti, pořádaných na středisku Kroměříž. Toto středisko je zaměřeno na prodej techniky John Deere prostřednictvím společnosti Strom Praha, a. s.

Lukrom Zlín, a. s., nabízí a servisuje techniku John Deere v oblasti střední Moravy. Dále je přímým dovozcem firmy Horsch a Luclar. Mimo jiné se můžeme v nabídce setkat s technikou od firem Hardi, Merlo, Strom export a Fagus. Zapomenout nesmíme na techniku a technologie pro živočišnou výrobu, která se stává významnou a nedílnou součástí společnosti.

Třetí ročník v Kroměříži
Již třetí ročník dne otevřených dveří uspořádal Lukrom koncem února v rámci střediska Kroměříž. Během něj si návštěvníci mohli prohlédnout techniku nejen značky John Deere, za níž je středisko zodpovědné, ale všech jmenovaných značek a seznámit se s vystavenými novinkami. Lákadlem letošního ročníku byly bezesporu nové řady traktorů John Deere 6030 a 7030, či akční nabídky této i jiných značek.
Účastníkům byli k dispozici zástupci společnosti a také zástupci dovozců strojů, takže o podrobné informace nebylo nouze. Návštěvníci si zároveň mohli prohlédnout zázemí společnosti a zjistit, kde by se případně mohl provádět servisní zásah na pořízený stroj.
Právě možnost prohlídky strojů, především pak novinek společně se zázemím společnosti přimělo firmu k pořádání takovýchto dnů otevřených dveří. Jak zdůraznil vedoucí střediska Kroměříž a zároveň vedoucí projektu John Deere František Vincenec, již v počátcích působení společnosti bylo hlavním krédem poskytování kvalitních služeb a servisu. A právě servisní zázemí je jedním z prvků, s kterým se návštěvníci mohli seznámit.
Jak František Vincenec vzpomněl, došlo během roku 2000 díky postupnému rozšíření prodejní oblasti a s tím souvisejícím postupným navyšováním obratu v prodeji a samozřejmě zvyšováním objemu práce servisu k přesunutí střediska do nového sídla s dostatečnou kapacitou, ovšem je nutno poznamenat, že bez pochopení a podpory majitele společnosti by nebyl rozvoj společnosti na této úrovni možný. V rámci střediska byla poprvé před třemi lety uspořádána takováto akce. Ta má podle jeho slov rok od roku větší ohlas. „Zákazníci přichází cíleně, aby se bavili o našich produktech, o našich strojích, o našich službách. Právě proto jsou zde k vidění stroje téměř všech prodávaných značek spolu s obchodními zástupci, ale také servisními techniky a vše podtrhuje servisní zázemí střediska Kroměříž,“ shrnul filozofii dnů otevřených dveří František Vincenec a upozornil na fakt, že dodávají techniku všech výkonových tříd, kterou použijí menší soukromí hospodáři až po velké podniky či podniky služeb. Zároveň zmínil, že dnů otevřených dveří se účastní nejen střední managament podniků, ale také zástupci vedení zemědělských společností, kteří se během roku se zázemím střediska nemají možnost seznámit.
Původně byly dny otevřených dveří určeny jen pro subjekty, které s Lukromem již spolupracují. To dnes již neplatí, a akce je určena celé zemědělské veřenosti, která tak má možnost porovnat nabízené služby s konkurencí.
Obchodní manager Ing. Václav Čala doplnil, že další důležitou funkcí dnů otevřených dveří je možnost, aby se příchozí na jednom místě seznámili s kompletním sortimentem nabízených služeb a strojů. Hned na místě se mohou informovat o podrobnostech, a to nejen co se týče technických specifikací či servisu, ale také o možnostech dodání či financování.
Dny otevřených dveří navštěvují také studenti zemědělsky zaměřených škol, kteří jsou potenciálními zaměstnanci společnosti či dokonce potenciálními zákazníky. Školy a jejich studenti mají možnost vidět moderní techniku, jejíž obsluha je již na vynikající úrovni. Zároveň také vidí, že je nutné se s moderními stroji a jejich palubními počítači naučit pracovat.
Podle všech indicií bude Lukrom Zlín a. s. s pořádáním dnů otevřených dveří pokračovat i v příštích letech.

Servis základem
František Vincenec se ještě jednou vrátil k servisu, a to v souvislosti s jeho praktickým průběhem na jejich střediscích. V sezóně probíhá standardní činnost servisu při provozních a sezónních opravách. Během zimních měsíců pak servis poskytuje své služby pro posezónní či předsezónní údržbu, diagnostiku či plánované opravy. Mimosezónní opravy a údržba prokazatelně minimalizuje závady a s tím související prostoje v době plného nasazení strojů. Diagnostikou lze zase odhalit opotřebení součástí a jejich včasným seřízením nebo vyměněním předejít poruchám či náročnějším opravám.
Zemědělská technika se vesměs neobejde bez pneumatik, které potřebují vlastní servis. I tím – tedy pneuservisem se kroměřížské středisko může pochlubit. Tento pneuservis není zaměřen pouze na zemědělskou techniku, ale také na osobní a nákladní automobily. Svoje místo si za dobu své existence určitě vybudoval.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *