Do příští sezóny s novou technikou

Hlavním cílem chovatelů skotu je maximálně využít nutriční hodnoty objemných krmiv. Tento cíl jim pomáhají splnit červené stroje na sklizeň pícnin Kuhn, které zaručují nejen kvalitní práci, ale i velký výkon a dlouhou životnost. V loňském roce představila společnost KUHN CENTER CZ našim zemědělcům nové žací kombinace s kondicionérem FC 8830 D, FC 9530 a FC 10030 D spolu s čelními žacími lištami FC 3125 D F a FC 3521 D F. Řada z nich už pracuje v našem zemědělství k plné spokojenosti jejich uživatelů.

Pro příští sezónu připravila firma KUHN i nové žací kombinace bez kondicionéru o záběru 9,5 až 10 metrů. Stejně jako uvedené modely s kondicionérem, tak i nové vzadu nesené lišty GMD 9530 a GMD 10030 a čelně nesené GMD 3125 F a GMD 3521 F bez kondicionéru zaručují dokonalé kopírování terénu bez narušení drnu a sklizeň čisté, tedy  kvalitní píce. U nových žacích strojů Kuhn bez kondicionéru je základní konstrukce shodná jako u modelů FC s kondicionérem, počínaje trubkovým profilem robustního rámu a konče kopírováním. Zadní lišty GMD jsou zavěšeny na středovém nosníku nové konstrukce a s novým středovým uchycením k vlastnímu rámu stroje.

„I tyto kompletně nové žací lišty využívají osvědčené hydro pneumatické odpružení Lift Control s hydraulickou nárazovou pojistkou,“ zdůrazňuje Zdeněk Kříž. „Uvedené řešení firmy Kuhn je jedinečné a umožňuje pracovat s vyšší pracovní rychlostí, aniž by bylo omezeno dokonalé kopírování pozemku. Žací bezúdržbová lišta Optidisc je osazena velkými disky  o průměru 44 centimetrů s dvěma noži uchycenými rychloupínacím systémem Fast-Fit. Jednotlivé disky jsou jištěny systémem Protectadrive. Rám je s lištou spojen pomocí tlumicích silenbloků, které eliminují a tlumí veškeré nárazy a vibrace během práce. Stejně jako u žacích strojů s kondicionérem je možné lišty bočně vyosit na obě strany v rozmezí 30 až 50 cm, což zajišťuje hydraulický válec na středovém zavěšení a nové provedení závěsu žací lišty k vlastnímu nosníku. Nové boční kryty Flexprotec jsou ze speciálního materiálu, který odolává poškození při jakémkoliv nárazu.“

Více naleznete v Zemědělci č. 51.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *