16.02.2016 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dobré výsledky v obtížném roce

Ačkoli se podmínky pro prodej zemědělské techniky na současném světovém trhu zhoršily, firmě Lemken se daří dobře. Na celkovém trhu dosáhla dobrého výsledku s čistými tržbami na úrovni 327 milionů eur, který znamená pokles oproti předchozímu roku o 4,7 procenta. Zároveň firma celosvětově zvýšila počet zaměstnanců o dalších třicet - dohromady na 1307.

Jednatel společnosti Anthony van der Ley je s výsledkem spokojen. Řekl: „Rok 2015 nám přinesl mnoho nevypočitatelných výkyvů. Příjmy zemědělců v Německu, ve Francii nebo ve Velké Británii jsou stlačeny dolů špatnou úrovní výkupních cen.“ Tomu odpovídá i pokles trhu v domovském Německu po velmi dobrém předchozím roce zpět na výši 90 milionů eur. V zahraničí mohli pracovníci firmy Lemken naproti tomu udržet vysokou hladinu obratu. Většina trhů ve střední Evropě narostla, to se týká hlavně Polska, Maďarska, Rumunska a Bulharska. Nad očekávání dobře se vyvíjel obrat na Ukrajině. Naproti tomu utrpěl obchod v Rusku v důsledku politických restrikcí a pohybů v oblasti měny, přičemž ale díky vysoké angažovanosti dealerů firmy Lemken byl udržen obrat ještě na dobré úrovni.

Na největším zahraničním trhu – ve Francii – způsobilo snížení příjmů zemědělců snížení obratu. Přesto ale dokázala firma Lemken svou pozici na trhu ještě rozšířit.

Ve srovnání s těmito tradičními trhy patří k novým trhům Kanada a Čína. Díky své široké síti prodejních a servisních středisek na nich firma Lemken i v uplynulém roce docílila dobrých výsledků v prodeji své techniky.

V loňském roce Lemken vyrobil dohromady 13 370 strojů. K novinkám roku 2016 patří návěsné postřikovače Vega a přepracované krátké talířové brány Heliodor 9, nabízené v pracovních záběrech od tří do 16 metrů, a dále i nesený pluh Juwel ve variantě s mechanicky nastavitelným sklonem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down