09.11.2015 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dobré zkušenosti s norskými pluhy

Pro pluhy Kverneland jsou charakteristické nízké provozní náklady, snadné nastavení i ovladatelnost a kvalitní orba. Jejich sortiment je velice široký, k dispozici je na tři sta různých typů a modifikací, takže uspokojí jak malé farmáře, tak velké zemědělské podniky. Ať už nesené modely se dvěma až šesti radlicemi, nebo polonesené pluhy s počtem čtyři až čtrnáct radlic. Zemědělec může zvolit model s kolem vzadu nebo s kolem ve dvou třetinách, jištěný listovou pružinou Auto-Reset nebo střižným šroubem, s krokovou změnou záběru od 30 do 45 cm nebo plynulou změnou záběru Variomat od 30 do 50 cm.

Ke všem pluhům lze zvolit odhrnovací desky číslo 28, které jsou vhodné k traktorům se širokými pneumatikami pro orbu do hloubky až 30 cm. Pluhy s těmito radlicemi mají malý tahový odpor, dobře drobí ornici a zaklápějí organické zbytky.

Na pluhy Kverneland vsadily i dvě různě veliké společnosti, a to Agrodužstvo Kačice nedaleko Nového Strašecí a Bylanka, s. r. o., Chrášťany poblíž Českého Brodu. První obhospodařuje 2550 ha, druhá 650 ha, v obou případech převládají  středně těžké až těžké hlinitojílovitých půdy. Agrodužstvo Kačice si letos pořídilo osmiradličný pluh Kverneland PW-100 s nápravou a půdními pěchy Packomat, farma Bylanka zase sedmiradličný pluh Kverneland PG-100 s taženým půdním pěchem.

A jak jsou s nimi spokojeny? O tom si můžete přečíst v Zemědělci č. 46.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down