Dobrý produkt, silná prodejní síť

V průběhu letošního veletrhu zemědělské techniky Techagro jsme měli možnost si na stánku firmy Agrall chvíli pohovořit s Volkerem Claasem, členem rodiny Claas, která je vlastníkem stejnojmenné a světově známé firmy, jejíž stroje s úspěchem používají i naši zemědělci.

Společnost Claas v nedávné době rozšířila svůj sortiment a kromě sklizňové techniky do něj přibyly i traktory. Jak vidíte současnou situaci a perspektivy firmy Claas?

Nákupem traktorů Renault Agriculture jsem získali velmi dobrý produkt, který si určitě najde uplatnění zejména na evropském trhu, což je podpořeno i tím, že v Evropě máme velmi dobrou prodejní síť a také i všechny výrobní závody. V Německu se vyrábějí sklízecí mlátičky, řezačky a stroje pro sklizeň píce, v Maďarsku obilní lišty, a ve Francii lisy a traktory.
Naši evropští dealeři fungují znamenitě a nyní mohou nabízet pod značkou Claas nejen sklizňovou techniku, ale i traktory. Máme proto dobré šance na to aby traktory Claas, zejména na evropském trhu uspěly.

Budete do budoucna vyrábět jen některé výkonové spektrum traktorů , nebo půjde o kompletní sortiment?

Budeme vyrábět celý sortiment. To znamená traktory s výkonem od 45 k až po 400koňový Xerion, podle toho co kdo bude žádat a co bude odpovídat podmínkám jeho zemědělské výroby.

Jaké světové trhy jsou pro vás nejzajímavější, zejména s ohledem na politiku v zemědělství?

To je složitá otázka. Samozřejmě, že jsou země kde s prodává lépe a jinde hůře. V současnosti se nám tradičně dobře daří v západní Evropě, ale ani Evropa východní na tom není špatně a velmi pozitivní je i to, že jsme úspěšní na trzích amerických, rozbíhá se prodej v Indii atd.

Co si myslíte o budoucnosti techniky v zemědělství?

Je jasné, že stroje jsou a budou stále dokonalejší a se stále větším množstvím elektronických prvků. Sklízecí mlátičky a řezačky Claas jsou toho dobrým příkladem. Ve spolupráci s dalšími firmami na nich nabízíme systémy mapování výnosů, satelitní navigaci pro udržování směru jízdy, Laser Pilota pro mlátičky a řezačky určeného pro navádění do záběru či na řádek, dále automatické nastavení sklízecí mlátičky podle druhu sklízené plodiny atd.
Vývoj půjde samozřejmě ještě dál a technika Claas bude jednou z těch, která v něm bude udávat trend.

Děkuji za rozhovor

Luboš Stehno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *