Domácí postřikovače značky RTS

Letošní ročník výstavy Země živitelka byl ze strany vystavovatelů chápán spíše jako informativní, neboť hlavní výstavou byl v jarních měsících veletrh Techagro. Mnohé firmy tak do Českých Budějovic přijely pouze se stánkem, kde byly k dispozici informační letáky. Tradice v předávání cen v podobě Zlatých klasů však byla dodržena i letos.

V kategorii mechanizace tedy jako jediný obdržel Zlatý klas návěsný postřikovač RTS od tuzemského výrobce MGM, a.s. Holešov. Oceněný typ RTS 2018 měl pracovní rozpětí ramen 18 m a objem nádrže 2000 litrů. Celá řada RTS zahrnuje celkem tři typy návěsných postřikovačů a to 2000, 2500 a 4000. Všechny tyto typy jsou vybaveny počítačovou jednotkou TeeJet 844 E, na které obsluha snadno zjistí optimální rychlost jakou by se měl postřikovač na poli pohybovat při nastavené dávce. Řídicí jednotka funguje i opačně, kdy při změně rychlosti přepočítá aplikované množství. O výrobky společnosti MGM je podle zástupce firmy Ing. Vladimíra Regentíka zájem především v zahraničí, kam exportují zhruba 90 % své produkce. Jedná se především o Německo, Holandsko, Belgii, Rakousko a v poslední době i státy východní Evropy. V těchto zemích jsou žádané postřikovače s větším objemem nádrže, čemuž se firma MGM přizpůsobila a vyrobila i postřikovače s objemem nádrže 5000 a 6000 l. K těmto postřikovačům budou dodávána ramena o záběru 30 až 39 m (pro první verzi) a až 42 m u provedení s nádrží 6000 l.
Na našem trhu jsou nejžádanější postřikovače o objemu o 2000 až 2500 l. Jak jsme již v úvodu uvedli firma vyrábí postřikovače u nás a také u nás nakupuje materiál na jejich výrobu, což se v konečné fázi projeví na ceně výrobku. Všechny kovové části jsou tedy od tuzemských dodavatelů, ostatní části jako např. čerpadla, ventily, držáky trysek a pod. odebírají od renomovaných zahraničních výrobců. Trysky a elektronickou výbavu postřikovačů dodává firma TeeJet. Konstrukčně jsou postřikovače řešeny jako stavebnicové, tudíž se dá sestavit postřikovač podle různých přání zákazníků. Nesené postřikovače jsou vyráběny s objemem 400, 600, 800 l. Návěsné postřikovače jsou ve výrobě s objemem nádrží od 2000 do 4000 litrů a záběrem ramen od 18 až do 27 metrů. Koncové díly ramen jsou proti případnému nárazu dostatečně jištěny. Návěsné postřikovače jsou dále vybaveny zařízením Tramatic, které navádí postřikovač tak, aby kopíroval stopy traktoru. Výškově stavitelná ramena se pohybují v rozsahu 0,6 až 2,2 metrů. Zajímavě je také řešeno plnění postřikovače aplikačními přípravky pomocí tzv. Ekomixeru. Uvnitř plastové nádobky jsou zařízení na dokonalé vypláchnutí nádob s přípravky, ať už se jedná o kanystry či sáčky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *