Dopravní a aplikační technika pro náročné

Jedním z výrobců dopravní techniky na našem trhu je firma HAWE-Wester GmbH. Jedná se o rodinného výrobce, který je známý především svými překládacími návěsy a velkoobjemovými návěsy na řezanku. Sortiment ale zahrnuje i univerzální rozmetadla statkových hnojiv, vanové návěsy, návěsy s výtlačným čelem či systémy výměnných nástaveb. O jaké další stroje se nabídka firmy rozrostla v tomto roce, se redakce mohla přesvědčit při návštěvě výrobního závodu ve městě Wippingen na severu Německa.

Firma vyrábí své stroje již více než padesát let. Klade přitom důraz na jejich vysokou kvalitu, dlouhou životnost, robustní konstrukci a zároveň i inovativní pojetí. Přitom se zaměřuje na klasické zemědělské podniky a na poskytovatele služeb.

HAWE zaměstnává třicítku pracovníků, kteří za rok vyrobí 200 až 300 strojů. Obrat dosahuje 11 až 13 milionů eur. Výroba strojů je soustředěna do dvojice hal, z nichž první stojí již 25 let, zatímco druhá funguje od roku 2015.

Hlavním produktem firmy Hawe jsou překládací návěsy. Tyto stroje jsou u svých uživatelů v nasazení celoročně, což je dáno možnostmi jejich univerzálního využití: k dopravě zrna od sklízecích mlátiček k odvozním soupravám, k dopravě osiva či hnojiva na pole atd. Proto také jejich výroba běží u firmy HAWE po celý rok.

Překládací návěsy zrna ULW jsou vyráběné na jednoduché nápravě, na tandemovém podvozku či na podvozku tridem s objemem od 16 do 38 m3. Jejich konstrukce dovoluje překládání na svazích či také zrna kukuřice za zvýšené vlhkosti, kdy je možné zvýšení výkonnosti sklízecích mlátiček až o 40 procent. Ověřený řetězový systém pohonu šnekového dopravníku je dimenzován na moderní výkonné kolové i pásové traktory vyšší výkonové třídy.*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství č.4/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *