Postřikovače, a to bez ohledu na konstrukci, představují především pracovní techniku. To znamená, že jejich úkolem je především provádět vysoce kvalitní aplikace v požadovaném čase. Z daného důvodu je tedy nutné zajistit postřikovací technice plynulé zásobování vodou, jež je základem pro vytvoření účinného roztoku.
Součástí technologií určených pro ochranu a výživu rostlin jsou také zpravidla různé typy přívozních cisteren. Obvykle se využívají cisternové nákladní automobily nebo jednodušší provedení traktorových cisteren. Roztok se připravuje s využitím přimíchávací nádrže, která představuje součást příslušenství nově dodávaných postřikovačů. Jako alternativa se využívá míchací zařízení, které naopak představuje příslušenství zásobovacích cisteren a montuje se v zadní části cisterny. Díky danému zařízení je opět možné připravovat požadovaný roztok a tím plnit hlavní nádrž postřikovače. Obecně platí, že objem cisterny by měl představovat celý násobek kapacity nádrže postřikovače.
Součástí technologií určených pro ochranu a výživu rostlin jsou také zpravidla různé typy přívozních cisteren. Obvykle se využívají cisternové nákladní automobily nebo jednodušší provedení traktorových cisteren. Roztok se připravuje s využitím přimíchávací nádrže, která představuje součást příslušenství nově dodávaných postřikovačů. Jako alternativa se využívá míchací zařízení, které naopak představuje příslušenství zásobovacích cisteren a montuje se v zadní části cisterny. Díky danému zařízení je opět možné připravovat požadovaný roztok a tím plnit hlavní nádrž postřikovače. Obecně platí, že objem cisterny by měl představovat celý násobek kapacity nádrže postřikovače.*
Více v článku Ing. Filipa Javorka v zářijovém Farmáři.