01.10.2021 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dopravní technika do náročných podmínek

Výrobců dopravní techniky v Evropě je celá řada, ale mezi firmy s dynamickým rozvojem patří i polský Wielton. Tato společnost sází na kvalitu svých výrobků, danou vysoce moderní technologií výroby s využitím robotů, v kombinaci se znalostmi současných požadavků cílových zákazníků v oblasti zemědělství.

Pro výrobu návěsů, směřujících do náročných podmínek zemědělského provozu, firma Wielton odebírá materiál o vysoké kvalitě. Do výroby jej dodávají firmy DOMEX, HARDOX a DOCOL, jejichž označení jsou v průmyslu pojmem. Také nápravy pochází od renomovaných výrobců, což platí i o brzdách značky WABCO, Haldex anebo KNORR-BREMSE. Díky rozsáhlým zkušenostem z výroby kamionových návěsů si firma Wielton může dovolit tvarovat vanu traktorových návěsů z jednoho kusu plechu.

A pokud by se i přes pečlivý vývoj v konstrukci návěsu nějaká slabá místa přeci jenom vyskytla, dokáže je ještě v prostředí mateřského závodu odhalit nová testovací stolice. Díky tomuto zařízení, jež vlastní pouze jeden další výrobce silničních návěsů v Evropě, mohou technici Wieltonu simulovat nájezd jednoho milionu kilometrů v průběhu krátké doby. Veškerá získaná data jsou následně analyzována a výsledky využity v dalším vývoji. To je také jedna z příčin stálého zdokonalování dopravní techniky s logem velblouda.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down