28.09.2016 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dopravní technika s originální konstrukcí

Doprava je v zemědělství velice důležitou činností a vysoce intenzivně probíhá i v letním období. Na sklonku léta pak řada zemědělců uvažuje o tom, zda by nebylo vhodné stávající techniku obnovit nebo zažitou technologii dopravy změnit. V průběhu veletrhu Země živitelka v Českých Budějovicích poskytl každému zájemci vhodnou inspiraci pro nákup nové techniky stánek společností AGROVO CZ s. r. o. a JV AGROTRADE, kde byla prezentována dopravní technika značky Wielton.

Hned první exponát promlouval k aktuálnímu tématu, tedy k dopravě balíků. Sklizeň slámy, sena či zavadlých pícnin do balíků je oblíbenou technologií, která však vyžaduje dopravní techniku s dostatečnou výkonností a spolehlivostí.

Hned na kraji expozice stála vhodná odpověď. Traktorový plošinový přívěs Wielton PRS-3S/S18 pro veletrh zapůjčil jeho majitel, kterým je AGRO Jesenice u Prahy a. s. Přívěsy jsou v naší praxi velmi oblíbené, i když jsou na trhu od loňského roku. Přispívá k tomu velký objem ložné plochy a zároveň i možnost pohodlného zajištění balíků na obou stranách prostřednictvím hydraulicky ovládaných bočních zábran. Speciální konstrukce také umožňuje u obou čel přívěsu nastavení jejich výšky.

Klasické traktorové přívěsy zastupoval model PRS-2/W12 s třístranným sklápěním a užitečnou hmotností 12 000 kg. Bočnice mají prolisování v horizontální rovině a mohou být opatřeny nástavky, takže objem ložné plochy stoupne až na 24,5 m3. Na stánku nechyběli ani dva zástupci návěsů Wielton.*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství č. 10/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down