Dopravní technika z jižních Čech

Široký výběr značek zemědělských strojů z nabídky společnosti Some Jindřichův Hradec doplnila v poslední době i dopravní technika Oehler a Kirchner. Návštěvníci tradičních únorových Jarních výstavních dnů se nejvíce zajímali o tři exponáty, které svými technickým parametry mohou oslovit řadu českých zemědělců. A to nejen na Jindřichohradecku, ale prostřednictvím 13 vlastních regionálních středisek a obchodních partnerů v celé České republice a na Slovensku.

Téměř 580 návštěvníků zaujal vůz s výtlačným čelem Oehler ASW 200 s celkovou hmotností 21 000 kg a objemem korby 33 m3 (maximum je 42 m3). K základní výbavě patří hydraulicky ovládaná zadní stěna, dvouokruhové vzduchové brzdy, odpružená oj a hydraulicky ovládaná opěra oje. S tímto vozem, jehož majitelem je SP Poběžovice, a. s., lze jezdit rychlostí až 40 km/h.
Další dvě novinky byly od firmy Kirchner, se kterou Some spolupracuje dva roky. V prvním případě šlo o cisternu T 12000 vybavenou aplikátorem Vogelsang o záběru 12 metrů (2 x 30 hadic). Cisterna s objemem 12 200 l a celkovou hmotností 18 000 kg byly vyrobená na míru pro společnost AGRA Zvíkov.
Přehlédnout nešel ani transportní vůz Kirchner TH 3047 zapůjčený z Rakouska s celkovou hmotností 31 000 kg a objemem korby 55 m3. Tento vyvážecí návěs se třemi nápravami byl vystaven v České republice poprvé, je určen k dopravě píce, organické hmoty do bioplynových stanic, štěpky či organického materiálu pro kompostárny. Vyznačuje se velmi rychlým nakládání a zejména vyprazdňováním pomocí posuvného dna za 120 sekund i přepravní rychlostí 40 km/h. K přednostem také patří plně hydraulicky ovládaná krycí plachta.
Velkou část jarní výstavy zaujímala i technika Pöttinger, vystaveno bylo asi dvacet exponátů. Zastoupeny byly všechny skupiny strojů, ať už pro sklizeň pícnin či zpracování půdy a setí. Some připravuje novinky především na veletrh Techagro, návštěvníci jindřichohradecké expozice si budou moci prohlédnout víceúčelový senážní vůz Jumbo 10010 combiline, který je vhodný i k přepravě materiálu do bioplynových stanic. Další novinkou bude shrnovač píce 972 C, který byl poprvé představen na veletrhu Agritechnica.
Nelze zapomenout ani na anglickou značku Bomford. V Jindřichově Hradci byly k vidění nejen oblíbené plošné mulčovače či profesionální příkopová sekačka s paralelogramem Kestrel, ale také robustní rozdružovač kulatých či hranatých balíků Sila Bed. Jde o velice spolehlivé stroje s dlouhou životností, které se v praxi osvědčily.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *