Dostaveníčko v Dubenci

Ve dnech 5. a 6. září proběhly v Dubenci u Dvora Králové nad Labem Dny otevřených dveří firmy Magrix. Návštěvníci na nich mohli vidět průřez posvědčeným sortimentem i jednu žhavou novinkou, kterou byl krmný míchací vůz Sgariboldi Gulliver 6000 o němž přinášíme informaci v samostatném článku.

Kromě krmného míchacího vozu Gulliver byly vystaveny i další dva vozy Sgariboldi Monofeeder, vybavené nikoliv s lopatkovým systémem míchání jaké má Gulliver, ale s horizontálním šnekem na dně míchací vany. A pak samozřejmě plejáda traktorů Massey Ferguson. Od modelu 4708, což je malý mechanický traktor vybavený jen nejnutnější elektronikou, až po vlajkovou loď, kterou zastupoval model 8737 s plynulou převodovkou Dyna VT a šestiválcem Agco Power o výkonu 370 k. Střední výkonovou třídu reprezentoval například MF 5713 SL s převodovkou Dyna 6, který byl vyhlášen traktorem roku v kategorii Best Utility, jež porovnává traktory vhodné pro farmářské využití s vysokou mírou v univerzalitě nasazení. Zajímavý byl také model 6718S, pod jehož kapotou je schován čtyřválcový motor AgcoPower 4.9 litru o maximálním výkonu navyšovaném systémem ESP až na 200 k.
Sklizňovou techniku zastupoval lis na hranolové balíky a sklízecí mlátička Delta se žacím adaptérem o záběru 9,15 m. Tento kombajn v sobě umí kombinovat vysokou průchodnost danou rotačními separátory místo vytřasadla s příznivou spotřebou pohonných hmot. Navíc je konstrukčně přiměřeně jednoduchý a to je též provozní pozitivum.
Manipulační techniku firmy Magrix zastoupily manipulátory Merlo, včetně nového Turbofarmeru a kloubové nakladače Schäffer. A k vidění byly i další stroje jako například dopravní technika Wielton, nebo malé pásové rypadlo Hyundai. V rámci praktických ukázek bylo možné si i vyzkoušet jeden z traktorů a to Massey Ferguson 7724.
Dny otevřených dveří firmy Magrix se konaly v trochu hektickém čase, po výstavě Země živitelka a před polní výstavou v Kámeni. Důvod byl jednoduchý a to důraz na prezentaci nového krmného vozu, který byl předveden poprvé v ČR a mohl by mít zajímavý prodejní potenciál. Účast návštěvníků byla přesto dobrá a tak mohli být organizátoři spokojeni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *