14.02.2015 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dotace umíme nejen předfinancovat

Československá obchodní banka, a. s., patří mezi přední finanční instituce na tuzemském trhu. Zajišťuje služby pro české podnikatele a společnosti napříč všemi obory, zemědělství nevyjímaje. Mezi tyto služby lze zahrnout také poradenský servis v oblasti dotačních příležitostí, kam patří také Program rozvoje venkova.

ČSOB zaměřuje svoji pozornost na sektor zemědělství a intenzivně tento sektor podporuje a vytváří stabilní podmínky pro dlouhodobé partnerství. Pružné financování potřeb zemědělců v souvislosti se změnami trhu a odvíjející se také od vyhlášených dotačních titulů je předpokladem pro dlouhodobé a úspěšné partnerství.

V závěru loňského roku Ministerstvo zemědělství v rámci 22. kola příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova vyhlásilo příjem žádostí na podopatření I.1.1.1 Modernizace zemědělských podniků, I.1.2.1 Lesnická technika a I.1.3.1 Přidávání hodnoty zemědělským a potravinářským produktům. Příjem žádostí bude probíhat v termínu od 26. 1. do 9. 2. 2015. Ve 22. kole budou podpořeny i stroje a technologie do zemědělských, potravinářských a lesních podniků. Vzhledem k potřebě proplatit veškeré dotace do konce roku 2015 budou u všech opatření žadatelé povinni  úhradu výdajů, na které je požadována dotace, a následné předložení Žádosti o proplacení zajistit nejpozději do 30. 6. 2015.

Tyto termíny kladou zvýšené nároky na žadatele v oblasti pružnosti finanční, procesní i odborné. Podle vyjádření odborníků z našeho EU Centra bude vzhledem k omezeným zdrojům v této výzvě a velké oblibě tohoto dotačního titulu klíčová a rozhodující kvalita zpracované žádosti a doložená finanční a technická proveditelnost připraveného záměru do 30. 6. 2015. Jednou z možností, jak tyto nároky komplexně vyřešit, je spolupráce s bankou, která vám dotační projekt připraví a na jeho realizaci zajistí efektivní formu financování.

 

Specialista na řešení dotačních příležitostí

V ČSOB máme síť zkušených a odborných bankéřů pro oblast zemědělství a vlastní pracovníky pro poradenský dotační servis, tzv. EU Centrum. Jedná se o tým expertů s dlouhou praxí, kteří mají bohaté zkušenosti s financováním projektů.

Klienty bezplatně informují o tom, jaké programy se připravují, dokážou připravit a zpracovat žádosti o dotace a připravit i financování projektů klienta na míru. Tito odborníci dále poskytují poradenský servis v průběhu realizace projektu a při čerpání úvěru a dotace.

Pracovníci EU Centra ČSOB se zaměřují na projekty podnikatelských subjektů – Program rozvoje venkova, operační program Podnikání a inovace, resp. operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, operační program Životní prostředí a investiční pobídky pro zpracovatelský průmysl včetně potravinářského průmyslu apod.

EU Centrum ČSOB zpracovalo více než 400 investičních projektů, kde byla pro naše klienty zajištěna podpora přesahující 17 mld. Kč, což činí ČSOB leaderem trhu v podpoře podnikání. O kvalitě služeb svědčí více než 95% dlouhodobá úspěšnost zpracovaných žádostí. Pro naše klienty je zajímavá i skutečnost, že provizní odměna za zpracování žádostí je závislá až na úspěšném získání dotace, tzn. odměna ČSOB je vyplacena pouze v případě úspěšné žádosti. Vyplacenou dotaci lze pak využít i jako mimořádnou splátku úvěru zdarma a lze využít i možnost zastavení předmětu dotace. Dále mohou klienti ČSOB získat nižší úrokové sazby úvěru díky využití zvýhodněného úvěru od Evropské investiční banky – EU Smart Credit. S bankéřem ČSOB lze projednat možnosti předfinancování dotace a tuto možnost pružně využít podle aktuálních investičních potřeb klienta.

Věřím, že koncept ucelené nabídky pro zemědělce pod jednou střechou, kde mohou získat odborný dotační servis a zvýhodněné financování, bude nadále přinášet klientům profit. Naším cílem je spokojený klient, který dlouhodobě využívá služby nejen banky, ale celé skupiny ČSOB. Jsem přesvědčen, že to je správná cesta k podpoře dalšího rozvoje a konkurenceschopnosti českých zemědělců.*

 

Ing. Petr Kopeček

ČSOB

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down