Dotaženo do emisního finále

Společnost Argo Tractors se na Agritechnice prezentovala velkou expozicí zaměřenou především na traktory McCormick. U všech výkonnějších modelových řad došlo k inovacím, a to zejména z pohledu motorů, které se posunuly do pomyslného finále, tedy splňují emisní limit Tier 4f.

Nejvýkonnější modelová řada traktorů McCormick má označení X8 a obsahuje tři varianty traktorů s šestiválcovými motory Betapower o zdvihovém objemu 6,7 l, naladěnými na výkon  264, 286 a 310 k. Pro redukci oxidů dusíku je použit systém SCR, motory mají čtyřventilový rozvod a turbodmychadlo s regulací VGT.

Na motory navazuje plynulá převodovka VT-Drive, jejíž převodový poměr je upraven tak, že traktory mohou jet nevyšší rychlostí jízdy 40 km/h při otáčkách motoru 1300 za minutu, u padesátikilometrové varianty jsou otáčky snižovány až na 1600 ot/min. Přední náprava je odpružená a vybavená mokrými kotoučovými brzdami. Systémy EazySteer a Precision Steering Management usnadňují řízení a umožňují snadné vybavení traktorů systémy satelitní navigace.

Hydraulický systém je vybaven hydrogenerátorem s nejvyšším průtokem 157 l/min, na přání může být průtok navýšen až na 212 l/min a olejem zásobovat až 11 hydraulických okruhů (až šest párů rychlospojek může být umístěno vzadu). Značné je dimenzování zadního TBZ, který by měl unést až 12 tun, pokud je montován tříbodový závěs přední, měl by zvednout 5 tun. Zadní vývodový hřídel je dodáván s otáčkami 540, 1000 a 1000 E, přední má rozsah 1000 ot/min.

V hydraulicky odpružené kabině najdeme například dvanáctipalcový ovládací terminál, nastavitelnou loketní opěrku, automatickou klimatizaci, sedačku se semiaktivním odpružením, nebo rádio s bluetooth.*

Celý článek najdete v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *