Drtiče biomasy dobývají mléčné farmy

AGRO Posází je úspěšná mléčná farma. Před více než rokem postavila na své farmě ve Vadíně nový kravín s kapacitou 660 kusů dojnic. Provoz je stelivový, avšak původní technologie podestýlání dlouhou slámou byla ve Vadíně nahrazena použitím směsi řezané slámy smíchané s vápencem a vodou. Srdcem stelivové linky se tak stal nový kladívkový drtič slámy HayBuster, který v České republice zastupuje společnost Agro A.R.W. spol s. r. o.
Zastýlání probíhá jednou za čtrnáct dní, ale kromě výroby podestýlky se řezaná sláma uplatní též jako komponenta krmné dávky či starteru. Výhodou stroje HayBuster je jeho velká kapacita. Za dvě směny dokáže nadrtit slámu na celý měsíc.

V hlavní roli HayBuster

Vzhledem k velké potřebě řezané slámy, která se využívá nejen k podestýlání, ale i ke krmení, byl zakoupen kladívkový drtič HayBuster H-1030 „Big bite“. Model je druhým největším členem řady HayBuster a jeho výhody tkví v jednoduché konstrukci, široké všestrannosti, kvalitní práci a velké kapacitě. Ideálně se hodí pro větší farmy zaměřené jak na chov dojného skotu a produkci mléka, tak na chov masného skotu, ale neztratí se ani v provozech zabývajících se například zpracováním biomasy pro energetické účely. Meritem stroje je rotorový kladívkový drtič v provedení heavy-duty, který je poháněn řetězem se samonapínacím systémem. Otáčky rotoru drtiče jsou řízeny pomocí elektronického ovládače, který kromě rychlosti otáček řídí i směr otáčení nebo zastavení. Nadrcený materiál dopravují na vykládací pás dva šnekové dopravníky o průměru 30,5 cm a délce 122 cm. Vykládací pás je hydraulicky poháněný a je 61 cm široký a 6,4 m dlouhý, přičemž dosáhne až do výšky 4,5 m. Pohon je řešen přes vývodový hřídel traktoru a požadavek na výkon traktoru je v rozmezí od 150 až 315 koní. V AGRO Posázaví je HayBuster H-1030 „Big bite“ agregován s traktorem o výkonu 200 koní.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down