Druhá generace žlutých sklízecích mlátiček

Aby byla společnost Sampo Rosenlew schopna čelit novým výzvám, neustále vyvíjí svoje produkty. Do loňského roku měla v nabídce pět různě velikých modelů Comia C4, C6, C8, C10 a C12. V reakci na zvyšující se výnosy a náročnost uživatelů vyvinula novou generaci sklízecích mlátiček Comia 2.0. Nejmenší model C4 nahradil jednoduchý typ Verrato V4. Větší modely C6, C8, C10 a C12 s pracovním záběrem 3,9 až 6,3 m jsou vybaveny motory AGCO Power o výkonu 172 až 300 k s pověstně nízkou spotřebou a velikým točivým momentem.

„Pro novou generaci sklízecích mlátiček Comia 2.0 je příznačná především nová komfortní kabina Avara,“ upozornil přítomné Marek Psota, který má ve společnosti P & L Biskupice na starosti značku Sampo. „V překladu z finštiny znamená Avara větší, prostornější, účelnější a přesně tento překlad odpovídá skutečnosti. O třicet centimetrů širší kabinu, která nabízí obsluze dokonalý výhled na žací lištu, si nechala finská společnost vyrábět pouze pro svoje mlátičky. Obsluha ocení i větší okno do zásobníku, sedačku na vzduchovém polštáři v základní výbavě, bezpečnostní pásy, osm pracovních světel nebo sluneční clonu. Kabina se pyšní novým originálním Sampo designem včetně zcela nového ovládání a loketní opěrky.

Inovace mlátiček Comia 2.0 se netýkají jen nové kabiny Avara. U všech modelových řad byl navýšen objem zásobníku. Modely C6 a C8 využívají zásobníky o objemu 4,4 a 5,4 m3, u typů C10 a C12 jsou zásobníky o objemu 6 a 7,6 m3. U všech nových modelů Comia 2.0 se připojuje žací stůl k mlátičce pomocí kardanového hřídele, díky tomu u nich zemědělci najdou příčné i podélné kopírování, která u starších modelů postrádali.*

Více o nových mlátičkách Sampo Comia druhé generace naleznete v Zemědělci č. 13.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *