Druhý Fastrac den v Rudicích

Předváděcí akce jsou nutnou součástí prezentace firem, které tak mohou propagovat svůj sortiment prodávané techniky. Prezentaci však lze pojímat různě. Bezesporu atraktivní způsob zvolila na počátku března firma TOKO Agro, když si do svého areálu v Rudicích pozvala uživatele a zájemce o techniku zejména ve žlutých barvách značky JCB.

Nekonvenční způsob prezentace byl v tom, že návštěvníci byli tentokráte ušetřeni dlouhých projevů o kvalitách nabízených strojů a jejich přednosti či slabiny si mohli vyzkoušet sami. Na různých místech rudického areálu i na přilehlém zasněženém poli byla k dispozici řada strojů JCB do nichž bylo možné usednout a vyzkoušet si je v praxi. Pro smykem řízený nakladač Robot, nebo malý teleskopický nakladač 520 –40 byly připraveny jízdy zručnosti, kdy se v co nejrychlejším čase musela projet překážková dráha a přemístit pneumatika (u nakladače Robot), nebo přemístit bramborová paleta (u manipulátoru). Malý manipulátor 520-40 si návštěvníci mohli vyzkoušet také při nahrnování sněhu, kde se mohli přesvědčit, že ač malý rozmary je tento stroj velký svými výkony.
Hlavním tahákem byly ale nové traktory JCB Fastrac 8250 s motory o výkonu 250 koňských sil a plynulými převodovkami. Také ty si návštěvníci mohli vyzkoušet a to při jízdě v hlubokém sněhu. Ale Fastraců bylo k vyzkoušení mnohem více a jeden v praktickém nasazení se sněhovým pluhem statečně odhrnoval místní pozemek od cca 30 cm napadaného sněhu. Agregace s pluhem přitom nebyla náhodná protože pro zimní údržbu komunikací jsou tyto traktory díky své vysoké pojezdové rychlosti jako stvořené.
Mimo nových traktorů byl k vidění i manipulátor JCB 735-41, což je zástupce z nové řady, která se liší nejen jedničkou na konci typového označení, upozorňující na mírně zvýšenou nosnost teleskopu, ale především zcela novým motorem, který je dílem firmy JCB a výrobce o něm hrdě prohlašuje, že je to ve své třídě jeden z nejlepších.
A aby to předvádění nebylo omezeno jen na techniku JCB mohli se návštěvníci svézt také na motokárách jejichž řízení ledovatém povrchu vyžadovalo značné umění a samozřejmě, že pro všechny bylo připraveno také něco pro utišené hladu a žízně.
Letošní den Farstrac Fan Clubu byl druhým ročníkem a stejně jako ten loňský se organizátorům podařil. Pomohlo jim k tomu i dobré počasí, protože ač všude bylo hodně sněhu na návštěvníky se usmálo sluníčko.

Text a foto Luboš Stehno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *