Druhý stroj v ČR už je v plné práci

Secí stroje Terrasem jsou v sortimentu firmy Pöttinger více jak pět let. Modely Terrasem C4 a C6 si zemědělci oblíbili a po českých polích se jich prohání dosti, ale nové modely s většími záběry jsou zatím raritou. Secí stroj Terrasem C8 pracuje v České republice u dvou zákazníků. Jedním z nich je firma Agro Podlesí v Červených Janovicích, která si nemůže stroj vynachválit.

Obdělat 4000 ha zemědělské půdy to není žádná legrace a přesně na tolika hektarech hospodaří firma Agro Podlesí  a.s. v Červených Janovicích. Část  hektarů připadá na trvalé travní porosty a další výměru zaujímají krmné plodiny pro rozsáhlou živočišnou výrobu. Přesto zbývá okolo 1000 ha na pěstování řepky, čímž se firma zapisuje mezi jedny z největších pěstitelů řepek v ČR. V pěstitelském repertoáru  je dále pšenice ozimá, ječmen ozimý, kukuřice, okrajově jarní ječmen nebo brambory.

Terrasem C8 v podniku Agro Podlesí je druhým strojem tohoto typu s velkým pracovním záběrem v ČR. Koncepce stroje vychází z menších modelů: vepředu jsou dvě řady talířů s průměrem 510 mm za kterými následuje srovnávací smyk crossboard. Pak následuje pneumatikový válec a do zpětně utužené půdy se mohou zakousnout kotoučové secí botky s utlačovacím kolečkem a s přítlakem 120kg. Celou práci dokončí prutové brány. Objem zásobníku činní 4000 litrů. Osivo putuje ze zásobníku do dvou rozdělovacích hlav ze kterých je následně 32 semenovody proudem vzduchu dopraveno k výsevnímu ústrojí. Na přání je možné vybavit stroj kontrolou proudu vzduchu pro každý semenovod, takže obsluha stroje hned vidí, která secí jednotka nepracuje. Při sklápění jsou obě rozdělovací hlavy automaticky hydraulicky stáhnuté.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *