30.11.2022 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Důstojné oslavy na jihu Čech

Druhý listopadový čtvrtek si dalo v Třeboni dostaveníčko více než 600 gratulantů. Do svého moderního areálu na kraji města je pozvala společnost U + M Servis, která s nimi oslavila nejen svoje 25. narozeniny, ale i třicet let techniky Grimme na českém trhu. Zavzpomínat a oslavit obě výročí přijeli jak zemědělci a další uživatelé „techniky z Třeboně“, tak i zástupci českých či zahraničních obchodních partnerů a další hosté z celé republiky.

Společnost U + M Servis dodala během uplynulého čtvrtstoletí českým zemědělcům 275 traktorů, 365 mlátiček a 138 řezaček. Celkem má v evidenci 4030 aktivních strojů.

Historie třeboňské společnosti sahá až do roku 1991, kdy byla založena firma ing. Karel Hanyk - UNICOM Servis ALS, kde poslední tři písmena značí značky Amazone, Lemken a Stoll, s nimiž na jihu Čech firma začínala. „Tehdy ještě v nedalekých kancelářích z papíráku,“ řekl přítomným jednatel společnosti U + M Servis Ing. Karel Hanyk. „V roce 1991 jsme se stali regionálním obchodním střediskem společnosti Unicom a koncem roku 1996 jsme obdrželi nabídku firmy Claas, zdali bychom ji nechtěli v jihočeském regionu zastupovat. Protože jsem techniku Claas znal již od roku 1986, kdy jsem jako hlavní mechanizátor zdejšího statku stál za nákupem dvou samojízdných řezaček Claas Jaguar 690 a 695, tak jsme tuto nabídku přijali. Propojení firem Amazone, Lemken a Stoll s firmou Claas bylo i z obchodního hlediska velice zajímavé. Samozřejmě nemůžu zapomenout ani na techniku Grimme, kterou jsme měli už v té době v nabídce již od roku 1993.“

Společnost U + M Servis je dnes autorizovaným prodejcem zemědělské techniky značek Claas, Väderstad a Lemken a výhradním dovozcem strojů značek Grimme, Stoll, Peltuote, Hawe a BvL. V nabídce má také stroje jiných značek. Pro malé i velké farmy a zemědělské podniky zajišťuje na svých pobočkách v Třeboni a v Malém Boru záruční i pozáruční servis a náhradní díly.

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 49.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down