Důvěra ve značku pramení ze spolehlivosti

Zemědělské podniky se zaměřením na živočišnou výrobu mají charakteristicky orientovaný strojní park. Kromě klasických polních prací se v technologii pro sklizeň pícnin klade velký důraz na dopravu krmiva z pole do místa uložení. Pestrému spektru prací musí odpovídat i strojové vybavení, v rámci kterého mají velké zastoupení traktory střední výkonové třídy. Univerzálnost využití, spolehlivost a odpovídající komfort pro řidiče jsou v současnosti typické nároky na tyto traktory. Jak dobře jim dokážou současní výrobci vyhovět, je patrné na příkladu Zemědělského družstva Velká Chyška.

Tento zemědělský podnik obhospodařuje 2400 hektarů zemědělské půdy na okrese Pelhřimov. Na trojici středisek chová celkem 2400 kusů červenostrakatého skotu s produkcí mléka. Typické hlinitopísčité půdy bramborářské oblasti v nadmořské výšce 540 až 615 metrů jsou vhodné k pěstování brambor pro výrobu škrobu i pro produkci sadby. Kromě toho je rostlinná výroba zaměřena ještě na pěstování obilnin, ozimé řepky a výrobu objemných krmiv – jetele a silážní kukuřice.

Podnik provádí postupnou obměnu strojového parku. Dosluhující technika je nahrazována novými stroji, což platí i o traktorech. Právě takový popud stál při výběru nového traktoru do krmného míchacího vozu pro ustájení skotu na středisku v obci Proseč. Této příležitosti se ujal traktor Deutz-Fahr Agrotron K 430, který byl následně vyměněn za traktor Agrotron K 410. Krmný míchací vůz představuje ideální využití pro tento traktor, jenž má příznivou šířku a nízkou výšku pro průjezd stájemi, vynikající obratnost a zároveň i dostatečný výkon čtyřválcového motoru na úrovni 112 k.*

Více informací v Zemědělci – Regionu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *