Dva R4 týmy zahájily cestu po Evropě

Dva starší, ale stále technicky způsobilé Renaulty 4 mají zdolat téměř 7000 km za 24 dní maximální rychlostí 80 kilometrů za hodinu. Čtyři studenti z Univerzity aplikovaných věd z jižního Westfálska (Fachhochschule Südwestfalen) chtějí takto na svojí cestě po Evropě dopravit školní pomůcky a hračky potřebným dětem.

Původně se čtyři odvážlivci měli zúčastnit roční „Renault 4L Trophy“ z Paříže do Marrákéše, ale bezpečnostní rizika se jim zdála po varování německého ministerstva zahraničí příliš vysoká. Veronika Petersová spolu s Maikem Schröerem, Philippem Strake a Carmen Friedrichovou vyrazili 7. února 2015 z kampusu v německém městě Soest dvěma automobily Renault 4. Jejich cesta vedla přes Prahu, Hodonín, Bratislavu, Budapešť, Sofii, Athény do Říma, ještě je čeká Toulouse a Paříž, odkud se studenti budou vracet zpět do Soestu. Kromě získávání zkušeností, poznávání zahraničních měst a setkávání se s lidmi je hlavním cílem cesty dopravit potraviny, školní pomůcky a hračky dětem z dětských domovů. První zastávkou byl dětský domov v Temešváru v Rumunsku, druhou zastávkou pak dům neziskové organizace Úsměv dítěte v Aténách. Jako třetí navštíví studenti Centro Astalli v Římě a poslední zastávka je plánována v Toulouse.

V barvách Krone

Velký dík patří všem sponzorům celé akce. Hlavním sponzorem je jeden z předních výrobců v oboru zemědělské techniky Maschinenfabrik Bernard Krone GmbH. V barvách Krone je dokonce jeden ze dvou Renault 4, který se vydal na cestu po Evropě. „V případě poruchy se mohou týmy Renault 4 spolehnout na technickou podporu v evropských pobočkách zemědělského výrobce strojů Krone,“ prozradil Ing. Pavel Kouřil, manažer prodeje Krone pro Českou a Slovenskou republiku. Pokud dojde během cesty k menším závadám, mají s sebou náhradní díly, jako jsou hadice, pojistky a žárovky, o jejichž výměnu se v případě nutnosti postará jeden ze čtyř studentů a hlavní mechanik v jedné osobě Maik Schröer. Místo navigace používají studenti mapy, kompas a vlastní orientační smysl.

Jako poděkování sponzorům se tým zastavuje na některých evropských pobočkách Krone nebo u jejich importérů. Jedním z nich je společnost HM, s. r. o., sídlící v Hodoníně, která se zabývá od roku 1992 prodejem a servisem zemědělské techniky, dnes nabízí i vinařskou techniku a technologické linky. „Cílem společnosti je dodávat zákazníkům techniku od renomovaných světových výrobců. Kvalitní servis a zejména rychlá dodávka náhradních dílů jsou základním předpokladem provozuschopnosti námi dodávaných strojů. Snažíme se našim zákazníkům poskytnout partnerství a jsme připravení řešit jejich přání 24 hodin denně sedm dní v týdnu,“ řekl Ing. Milan Janoštík, obchodní manažer společnosti HM, s. r. o.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *