Dva výrobci hledali nejlepšího řidiče traktoru v Evropě

Traktory John Deere jsou na našem trhu již dlouhou dobu. Jsou výkonné, ale o tom, jak efektivně budou využívány, vždy do značné míry rozhoduje přístup obsluhy. Se zvyšující se technickou úrovní rostou možnosti nastavování traktoru, plynulé převodovky vyžadují jiný způsob ovládání a také pokrok v konstrukci pneumatik přináší nové možnosti nastavení tlaku vzduchu podle vykonávané činnosti.

Který řidič dokáže využívat traktor John Deere nejefektivněji? Na tuto otázku hledaly odpověď společně firmy Michelin a John Deere, které zorganizovaly Evropské mistrovství řidičů traktorů. V letošním roce se této akce zúčastnilo celkem šestnáct řidičů ze třinácti států Evropy, mezi nimi i z České republiky. Soutěž proběhla na testovacím okruhu firmy Michelin ve francouzském městě Clermond-Ferard. Závodní trať měla celkovou délku 18 km a byla z 80 procent tvořena silničními úseky a z 20 procent jízdou po poli.

Trať tedy přesně odpovídala tomu, jakým způsobem využívají poskytovatelé služeb v Evropě své traktory. Traktorem, s nímž se soutěžilo, byl zbrusu nový model výrobce John Deere, nejsilnější traktor z mannheimského závodu, JD 6250R s převodovkou Autopower a vybavený úplně novým systémem ovládáním CommandPro. Spolu s modelem JD6230R se jedná o traktory, vyvinuté se zaměřením na podniky služeb v Evropě. JD 6250R má na rozdíl od traktorů JD 7R zhruba o 2000 kg nižší hmotnost, což je pro dopravu výhodné. Pro polní práce může být dotížen.

Více informací v Mechanizaci zemědělství 8/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *