Dvacáté výročí výroby secích strojů

Firma Lemken patří k uznávaným výrobcům secích strojů, které nabízí v širokém rozpětí pracovních záběrů i provedení. Jako nesené či tažené, pro provoz sólo či jako nástavbové nebo jako kombinace s nářadím na zpracování půdy. V letošním roce slaví Lemken výročí již dvacet let vývoje a výroby svých secích strojů.

Vše začalo v roce 1996, kdy Lemken převzal firmu Hassia Maschinenfabrik a rozšířil si tak sortiment o secí stroje. Uvedením pneumatických secích strojů Solitair o rok později se otevřela kapitola, která v následujícím období přinesla firmě Lemken četná hodnotná ocenění. Je to dáno pokrokovou konstrukcí secích strojů, jako například dvoukotoučové secí botky s přítlačným kolečkem potaženým pryží. Anebo výsevní lištou s rozdělením na jednotlivé úseky, zásobované osivem samostatným dávkovacím ústrojím, a tedy s možností vypínání dávkování. Lemken se také proslavil bohatou aplikací elektroniky, která u secích strojů Solitair přebírá za obsluhu četné funkce, zjednodušuje nastavování i ovládání stroje.

Systém dvoudiskové secí botky našel uplatnění i u mechanických secích strojů Saphir, uvedených na trh v roce 2000. Pro velké zemědělské podniky doplnil Lemken svůj sortiment secích strojů Solitair o verze Solitair 10 a 12 o rok později. Lemken si také vyvíjí vlastní ovládací elektroniku pro své secí stroje, v roce 2004 byly secí stroje Saphir, Solitair 8 a Solitair 9, 10 a Solitair 12 poprvé takovým ovládacím modulem osazeny. Tažená secí kombinace Compact-Solitair 9 spatřila světlo světa poprvé v roce 2005 a postupem času Lemken doplnil ještě verzi Compact-Solitair 9 HD s integrovaným přihnojováním pod patu a Compact-Solitair 9/600 KK s rotačními bránami Zirkon.

Dalším milníkem byl veletrh Agritechnica 2015, kde firma představila novou generaci pneumatických secích strojů Solitair 25, čelně nesený zásobník pro osivo nebo hnojivo Solitair 23 a přesný secí stroj Azurit s originálním konceptem ukládání osiva do dvouřádků DeltaRow.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *