21.01.2023 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvě nové velké řezačky s motorem V12

Hlad po výkonu stále trvá, a to i v oblasti sklízecích řezaček. Jasným důkazem je rostoucí poptávka po těchto strojích v oblasti výkonů 900 až 1100 koňských sil. Na podzim loňského roku na tento trend zareagovala firma Krone rozšířením svého sortimentu řezaček v oblasti 980 až 1080 koňských sil. Představila dva nejmladší přírůstky nejvýkonnější série řezaček Big X 680 až 1180 s názvem BiG X 980 a BiG X 1080.

Pravdou je, že Krone BiG X 1180, aktuálně nejvýkonnější řezačka na světě, se od své premiéry v roce 2018 v praxi velmi dobře osvědčila. Stejné srdce, jako má BiG X 1180, pohání i dva nové typy BiG X 980 a BiG X 1080: dvanáctiválcový motor Liebherr V12. Celkový koncept motoru je pro praxi velmi vydařený: pro výměnu oleje, filtrů a seřízení ventilů činí servisní interval 1000 motohodin. Pouze s využitím systému SCR splňuje tento motor emisní limity normy Stupeň V.

I obě nové řezačky Krone disponují modifikovaným systémem PowerSplit. Toto označení je symbolem pro individuální regulaci výkonu motoru podle aktuální potřeby. Výkon motoru lze podle aktuální situace přizpůsobit stiskem tlačítka. Pokud není zapotřebí plný výkon dvanáctiválcového motoru, lze díky systému PowerSplit pracovat v úsporném módu Eco-Power. Porosty, které si vyžadují plný výkon motoru, jsou tím pravým soustem pro mód X-Power. Dle nastavení umí řezačka i automaticky přepínat mezi různým nastavením výkonu motoru.

V uplynulých desetiletích přišla firma Krone v oblasti samojízdných řezaček s celou řadou vydařených inovací. K těm nejvýznamnějším patří inovativní tok hmoty s třemi páry vkládacích válců, velkoryse dimenzovaný řezací válec a na současném trhu největší dostupný zrnový kondicionér OptiMaxx 305. Se svou velkou třecí plochou zajišťuje tento kondicionér intenzivní rozmačkání každého zrna a narušení kukuřičných stonků. Jedinečný je také koncept VariStream, jenž zaručuje sklizeň bez ucpávání i při nerovnoměrném přísunu hmoty. A to díky odpruženému dnu pod řezacím bubnem a pod metačem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down