Dynamická sekční kontrola pro rozmetadla

Rozmetadla minerálních hnojiv ZA-TS a ZG-TS firmy Amazone jsou standardně vybavena vícenásobným vypínáním sekcí. To může být ovládané buď manuálně, anebo automaticky prostřednictvím software Section-Control. Dosavadní maximum bylo u 16 dílčích záběrů, které mohly být ovládány automaticky s využitím software firmy Amazone pro ovládání sekcí s názvem GPS-Switch.

Pro uživatele jmenovaných rozmetadel, kteří hodlají pracovat s ještě vyšší precizností v klínech či výběžcích polí, vyvinula firma Amazone novinku. Rozmetadla ZA-TS Hydro a ZG-TS Hydro mohou být vybavena systémem DynamicSpread. Jeho základem je nově vyvinutý software pro pracovní počítač u obou typů rozmetadel. V kombinaci se systémem GPS-Switch a ovládacími terminály AMATRON 3, CCI 100 nebo AMAPAD značky Amazone dokáže nový software ovládat celkem 64 nebo až 128 dílčích záběrů, a tím i dynamicky regulovat pracovní záběr. Převyšuje tak svými schopnostmi dosavadní standardy ISOBUS systémů.

Základní konstrukce rozmetadel ZA-TS Hydro a ZG-TS Hydro je vhodná pro dosahování vysoké přesnosti aplikace při využívání dynamické sekční kontroly. Rozmetadla disponují možností přestavení bodu výpadu a rozmetacími kotouči s hydropohonem s možností regulace jejich otáček. Díky tomu je možné rychle adaptovat pracovní záběr i množství hnojiva, protékající rozmetadlem, pokud to proměnlivý tvar pozemků vyžaduje. Systém DynamicSpread přitom dosahuje vysoké preciznosti regulace, a tím i úspor za hnojiva, stejně jako snížení zatížení životního prostředí.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *