23.05.2023 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Efektivní novinka v boji se zavíječem

Metody integrované ochrany rostlin jsou stále populárnější. Jednou z nich je i důsledné omezování možností šíření zavíječe kukuřičného po sklizni kukuřice na zrno. Rozdrcením posklizňových zbytků se likvidují příbytky tohoto škůdce. A nejlépe je likvidovat zbytky stonků na strništi ještě před tím, než přes ně přejedou kola sklízecí mlátičky či další techniky.

A právě takovou možnost nyní nabízí svým zákazníkům firma Claas. Pro letošní rok připravila novinku – drtič Corio Stubble Cracker. Díky drtiči zbytků stonků, integrovaném do odlamovacího adaptéru, se ušetří následný přejezd mulčovačem i náklady, s ním spojené.

Drtič Corio Stubble Cracker má kompaktní rozměry a lze jej tak snadno integrovat do adaptéru. Pro každý řádek pracuje s jedním talířem, osazeným vždy dvojicí masivních, speciálně vyvinutých kladiv. Kladiva jsou navíc ještě opatřena povrchovou úpravou pro prodloužení životnosti. Tato kladiva se spolehlivě postarají o rozdrcení každého stonku do výšky pod prvním kolénkem.

Na rámu odlamovacího adaptéru jsou prostřednictvím tříbodového připojení uchyceny vždy dva rotory. Tak jsou vytvořeny vhodné podmínky pro spolehlivé kopírování terénu. Splaz zajišťuje udržování pracovní výšky drtiče na konstantní úrovni, což snižuje úroveň opotřebování. Rotory pracují s otáčkami 1200 ot/min. Poháněny jsou v párech pomocí kloubové hřídele. Před přetížením při kontaktu s překážkou je převodovka efektivně chráněna pomocí speciální spojky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down