Efektivní práce s posečenou pící

Společnost Kverneland Group, jeden z největších světových hráčů se závěsnou technikou, investuje každý rok značné finanční prostředky do vývoje nových technologií. Řadu inovací představí široké zemědělské veřejnosti na nadcházejícím veletrhu Agritechnica v Hannoveru, kde nebudou chybět ani nové stroje na sklizeň pícnin včetně obracečů a shrnovače. S nimi se mohla s předstihem seznámit více než stovka evropských novinářů na nedávné akci Agritechnica Previews.

Šlo o nový tažený obraceč Kverneland 8590 C v pracovním záběru 9 m určený k agregaci s traktory od 60 koní, nový nesený obraceč Kverneland 85112 o záběru 11,2 m a shrnovač s ovládáním sekcí GEORAKE pro vyšší produktivitu práce a efektivní otáčení na souvrati.

Výkonný čtyřrotorový shrnovač Kverneland 97150 C je nyní možné vybavit ovládáním sekcí GEORAKE, čímž odpadá kontrola a náročné ovládání stroje na souvrati. GEORAKE automaticky zvedá rotory v pravý čas a zanechává za sebou správně tvarované řádky pro vyšší produktivitu práce. Čtyři rotory, bezúdržbová převodovka ProLine, nastavitelný záběr od 9,8 do15 m a robustní rám předurčují tento shrnovač k profesionálnímu využití.

GEORAKE zaznamenává již zpracovanou oblast. Jestliže se některý rotor dostane do oblasti již zpracované, automaticky se zvedne. Každý rotor se zvedá samostatně a chová se tedy jako jedna ze čtyř sekcí. Jestliže se rotor ocitne na nezpracovaném území, automaticky se spustí do pracovní polohy právě včas k tvorbě dalšího řádku. Práce je kvalitní, rychlá, bez ztrát píce či s poškozeným řádkem na souvrati nesprávně spuštěným rotorem. GEORAKE také zaručuje, s ohledem na možnost zasouvání či vysouvání předních rotorů, že shrnovač vždy plně využívá daný prostor s minimálním překrytím, což má vliv na méně přejezdů po poli, větší výkon, kvalitnější řádky, kratší čas práce a rychlejší sklizeň. Tento systém nachází uplatnění i při shrnování píce na nepravidelných pozemcích, kde se ramena rotorů automaticky vysouvají nebo zasouvají.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 44.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *